Ford on võtnud uurida parkimiskohtade otsimise ja leidmise teemat ning on teinud statistikat, mille kohaselt autojuhid veedavad aasta jooksul tervelt ööpäeva jagu aega parkimiskohta otsides.

Fordi uue tehnoloogia abil saab peatselt seda kohutavat ajaraiskamist oluliselt vähendada. Uut tehnoloogiat on katsetatud nii kinnistel katseradadel kui ka Inglismaal Milton Keynes´i linnatänavatel.

Innovaatiline tehnoloogia on saanud nimeks Collaborative Parking, mida võiks eesti keelde tõlkida kui “parkimiskoostöö”. Idee on lihtne: vastava tehnikaga varustatud auto otsib inimese eest vaba parkimiskoha.

Vaba parkimiskoha tuvastamiseks kasutatab “parkimiskoostöö” tehnoloogia paljudes autodes olevad sensoreid, et kogutud andmete põhjal anda juhile infot lähiümbruses parkimiskoha leidmiseks.

Fordi tutvustusvideos teeb selle tehnoloogiaga varustatud sõiduk tiiru ümber parkla ning tuvastab otsekohe vaba koha. Pealtnäha lihtne nagu lapsemäng, tegelikult aga tõsine tehniline ponnistus, mis kokkuvõttes peab säästma inimese väärtuslikku aega.

Fordi automaatjuhtimise valdkonna ekspert Euroopas Christian Ress kommenteerib teemat niiviisi: ”Mõistame suurepäraselt, kui aeganõudev ja stressitekitav võib olla vaba parkimiskoha leidmine. See uus tehnoloogia võimaldab autojuhtidel säästa väga palju aega ja närve.”

Fordi jaoks on uudsete lahenduste leidmine üks olulisi tegevussuundi. Näiteks on üks värskemaid lahendusi hoiatussüsteem, mis annab teada tagantpoolt lähenevast alarmsõidukist ning suudab juhti hoiatada ka kurvi taga asuva auto eest, kui liiklus ootamatult aeglustub.

Tõlkis: Lena Murd. Allikas ja meedia: Ford, meediaruum

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.