Neljapäev, 22. veebruar 2024
Energy Observer on vesinikul töötav avamerejaht, mis 2 aastat on sadamast sadamasse seilanud, et populariseerida keskkonnasõbralikke merel liikumise viise.  Lennusadamasse jõuab põnev katamaraan 12. juuni õhtul, orienteeruvalt kella 18- 19 vahel.

Eesti keeles võiks jahti nimetada “Energiavaatlejaks” aga ka tuletoojaks, sest tegu on haruldase vesiniku jõul töötava alusega.

Tallinna Lennusadamasse jõuab Energy Observer orienteeruvalt kella 18-19 ajal 12. juuni õhtul ning peatub siin vaid päevaks, lahkudes neljapäeval.

Eesti Vesinikutehnoloogiate ühing kutsub kõiki jahiga tutvuma. Ilmselt pardale siiski niisama lihtsalt ei pääse, aga põnev on seda teistmoodi alust kindlasti vaadata.

Puhtaid energialahendusi tutvustav laev peatub Tallinnas Lennusadamas vaid neljapäeval ning siis on kõik oodatud jahiga tutvuma, märkis Vesinikutehnoloogiate Ühing.

Jaht on alates 2017. aasta juunist läbinud kokku 10 326 meremiili ja teinud kokku 33 peatust 14 riigis, näiteks 6. juunil tervitati seda Helsingis.

Katamaraan on üle 35 meetri pikk ja üle 16 meetri lai. Jahti tuleb tervitama Prantsuse suusaatkonna esindus, kuna riik, mis ettevõtmist on eest vedanud, on Prantsusmaa.

Vesinikku saab toota isegi plastjäätmetest

Allikas: EVTÜ, EO

KOMMENTEERI SIIN