blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Moodne autoteenindus: auto tehnoseisukorrast tehtud videot vaata või kohvikus

Amserv on esimene autoteenindus Eestis, mis saadab omanikule tema Toyota tehnilisest seisukorrast ülevaate videoformaadis. Peale selle, et kiire ja kasulik, on see vaatamine ka põnev ja hariv: kui paljud meist siis ikka oma auto põhja nii üksikasjalikult uurivad?

Tänavu suvel tehti Amservi järelteeninduses algust videoformaadis auto tehnilise seisukorra ülevaadetega ning Toyota omanikud, kellele esimesena videokontrolle saatma hakati, tervitasid mugavusteenust ovatsioonidega.

Enam pole vaja teeninduse laua taga arusaamatul ilmel kõlkuda, mõeldes, misasjad need saaled ikkagi on, vaid saab mõnusalt kohvikus kolmeeurost cappuccinot luristades jälgida etendust, mille tehnik kaamera ees annab. Kus on pidurid, kuhu käib õli – kõik saladused saavad lahendatud!

Amservi järelteeninduse juhi Ahti Aasala sõnul on sellise mugavusteenuse pakkumine Toyota omanikele Eestis esmakordne, mistõttu on tegemist ka autoomanike jaoks põneva lahendusega.

“Tegemist on uuendusega, millest on tõenäoliselt kujunemas ka Eesti turul uus klienditeeninduse standard,” on Aasala entusiastlik.

Mis on videokontroll?

Vaata siit näidet Amservi videokontrollist

Videos näitab tehnik rehvide, pidurite, veermiku, summuti jt oluliste detailide olukorda ning jagab nõuandeid, millele peaks lähiajal tähelepanu pöörama. Autoomaniku jaoks on see teenus tasuta.

Videokontrolli teostavad hooldustehnikud iPodi ja videokontrolli jaoks vajalike lisaseadmetega: mürasummutav mikrofon ja mugav, käepärane iPodi hoidik.

“Hetkel valmistame päevas ca 15 videot. Kontrolli teostavad autot hooldavad tehnikud, kes on saanud vastava koolituse videokontrolli läbiviimiseks,” selgitab Ahti Aasala.

Video edastamiseks kliendile kasutatakse spetsiaalselt selleks loodud programmi, mis võimaldab äratuntavat ühtset visuaali, avastatud puuduste kohta pakkumiste lisamist, raporteid jne.

Videokontrolli pakub Amserv Järve esindus Express Service hoolduste käigus kuid kui klient soovib, on video tehtav ka tavahoolduse või remondi käigus.

Videokontroll saab osaks kliendisuhtlusest

Amservi eduka pilootprojekti tulemusena on videokontroll, mille käigus saab kliendile kenasti selgeks, milliseid hooldus- ja remonttöid (ning miks) auto juures vaja teha, edaspidi järelteeninduse ja autovaldaja suhtluse osa.

Meistri elu läheb kergemaks, sest ta saab omanikule pildis ja helis näidata, kus mis asub ja miks see korda teha või asendada tuleks.

Autojuht omakorda oskab edaspidi ette kujutada, milline näeb välja saastunud õhufilter või kui mitu millimeetrit rehvimustrit tagavad turvalise sõidu.

Videokontrolli põhimõtteks on tutvustada video vahendusel auto tehnilist seisukorda ning juhtida tähelepanu võimalikele puudustele.

Omanikul on võimalus vajalikest töödest saada heli ja pildiga ülevaade ning soovi korral neist loobuda. On siiski üsna tõenäoline, et kui sulle piduriklotside kulumine pildis kätte paistab, sa sellise autoga vabatahtlikult sõitma ei lähe.

“Video abiga oma sõiduki all toimuvast pildi nägemine aitab autojuhil mõista võimalikku turvariski paremini,” selgitab Ahti Aasala.

Põnev vaatamine niisamagi

Amservi Järve teeninduses tehti tehti suvel seitsme nädalaga valmis 247 Toyota tehnilist olukorda tutvustavat videoklippi.

Toyota teeninduse kliendid on vaadanud videoülevaateid 202 korda ja andnud uuele teenusele 5 palli skaalal keskmise hinde 4,9.

Amservi Järve esinduse juht Vahur Annsoo ütleb, et klientide tagasiside on olnud väga positiivne: “On selgelt näha, et video aitab autoomanikel lihtsamini vajalike tööde tellimise osas otsust langetada, kui nad on ise oma silmaga näinud, milliste tööde tegemist nõunik neile soovitab ning veendunud, et neid on tõesti tarvis teha.”

Võrreldes lätlastega on eestlased siiski tagasihoidlikud: sarnaseid videokontrolle on Läti Amserv Motorsis juba üle aasta tehtud. Seal pakutakse videokontrolli nii Lexuse kui ka Toyota kaubamärgile.

“Kliendid väärtustavad seda protsessi väga, kuna saavad video abil näha oma autot sellisel moel, mis muidu poleks võimalik. Samuti lisab see läbipaistvust meie kliendisuhtlusesse,” märkis Amserv Motorsi tegevjuht Ints Pērkons

12 kuu jooksul on tehtud Lätis ligi 5000 videot ning neist igaüht on vaadatud keskmiselt koguni viis korda. “On ka erandeid – mõnda videot on vaadatud ka 160 ning mõnda 80 korda. Ilmselt on need olnud nii huvitavad, et on jõudnud ka sõprade ja tuttavateni” tõi Pērkons näite.

Lexuse omanik saab peagi oma video

Amserv esindab Eestis täna Toyota ja Lexuse kaubamärke. Toyota videokontrollid on Järve esinduses edukalt käima läinud ning Tartus Amservi Tähe esinduses hakatakse neid valmistama oktoobrist.

Amservi järelteeninduse juht Ahti Aasala lubab, et kui õnnestub, hakkavad peagi ka Lexuste omanikus nägema liikuvas pildis, mis nende auto põhja all toimub:

“Lexus Tallinnas on praegu käimas testperiood ning alates oktoobrist plaanime ka seal seda teenust klientidele pakkuma hakata,” lubab Aasala.

Hooajaline rehvivahetuse aeg pole enam kaugel, loe siit, mida silmas pidada

Allikas: Amserv

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com