Rootsi vutikoondise legendaarne mängija Zlatan Ibrahimović riputab putsad varna ning lõpetab oma karjääri rahvuskoondises. Värskelt valminud eepilises lühifilmis jutustab Zlatan oma loo, julgustades kõiki oma unistusi täitma. Soovitame filmi vaadates taskurätipaki ligi võtta, sest lugu on Zlatanile iseloomulikult emotsionaalne.

Zlatan Ibrahimović on Rootsis tõeline rahvuskangelane. Vahetult enne 2016. aasta jalgpalli EMi tegi vutiäss teatavaks, et need meistrivõistlused jäävad talle rahvuskoondises viimasteks. Paraku Rootsi veerandfinaali ei jõudnudki, 22. juunil pidid rootslased 0:1 alla vanduma Belgiale.

Zlatan Ibrahimović

“Muidugi oli selle filmi tegemine emotsionaalselt mulle raske, aga aeg on käes, riputada särk nagisse ja anda võimalus uutele tulijatele,” räägib Zlatan Ibrahimović. “Ma vaatan alati ettepoole, ja ei kunagi tagasi. Uus teekond on algamas – nii minu kui Volvo jaoks.”

Siinkohal räägib Zlatan muidugi Volvo uuest luksuslikust 90. seeriast, mille esindusisik ta juba mõnda aega on. Volvo jaoks on suure preemiumsedaani S90 ja kohe selle järel turule jõudva universaalkerega V90 tootmine tõeline väljakutse – suure-keskklassi autode seas on tänu Volvole sündimas täiesti uus luksuse ja kvaliteedi standard.

Volvoga koos on Zlatan ennegi filme teinud – meenutagem või lühifilmi “Proloog” kus mees räägib sellest, kuidas ja miks ta jalgpalluriks sai. Värske “Epiloog” on eriti võimas tänu muusikale, mille on kirjutanud maailmakuulus helilooja Hans Zimmer.

Zimmer, kes on saanud nii filmimuusika Oscari kui Kuldgloobuse ja Grammy auhindu, on muuhulgas kirjutanud muusika sellistele kuulsatele linateostele nagu “Vihmamees”, “Lõvikuningas”, “Kariibi mere piraadid: Maailma lõpus”.  Helilooja on neljaminutilise lühifilmi meisterlikult muusikasse komponeerinud ning just seetõttu soovitamegi vaatajatel võtta kõrvale pakk taskurätte ja anda aega emotsioonidel settida. 

Zlatan Ibrahimović – kes ta on?

1981. aasta 3. oktoobril sündinud Zlatan Ibrahimović on Rootsi jalgpallikoondises mänginud alates 2001. aastast ning ründajana olnud rahvusmeeskonna suurim väravakütt läbi aegade. Ta on tõeline “moodne” rootslane, olles päritolult immigrantide laps. Zlatani isa on pärit Bosnia Hertsegoviinast ning ema Horvaatiast. Zlatan Ibrahimović kasvas üles Malmö äärelinnas, Rosengårdis.

Ibrahimovići vutikarjäär algas varases nooruses, kui ta mängis kodulinna Malmö Anadolu BI ja FBK Balkan noortemeeskondades. Tema haridustee on kirju – mees lõpetas küll 9 klassi ja sai põhihariduse, aga keskkoolis katkestas õpingud ning keskendus jalgpallurikarjäärile.

Esimene täiskasvanute meeskond, millega Ibrahimović lepingu sõlmis, oli Malmö FF 1996. Põhimeeskonda pääses ta alles 1999. Rootsi rahvuskoondises tegi Ibrahimović debüüdi 31. jaanuaril 2001, kui mängiti Fääri saartega viiki 0:0.14. novembril 2012 lõi ta Inglismaa jalgpallikoondise vastu neli väravat, mis tõi Rootsile 4:2 võidu.

2006. aastal siirdus Ibrahimović 24,8 miljoni euro eest Interisse. Seal lõi ta kolme aasta jooksul 88s mängus 57 väravat. Interi särgis võitis ta kolm korda Serie A. 2009–2010 mängis ta FC Barcelonas. Ibrahimović võitis seal Euroopa superkarika ja FIFA Maailma klubide karika. 2010. aasta suvel ostis AC Milan Ibrahimovići oma ridadesse. 2012. aasta suvel läks Zlatan Ligue 1 klubi Pariisi Saint-Germain ridadesse.

Kümnel korral, viimati 2015. aastal, valiti Ibrahimović Rootsi parimaks jalgpalluriks ning teda autasustati Kuldpalliga. 2007. aastal valiti ta Rootsi aasta meesportlaseks ja samal aastal ka UEFA aasta sümboolsesse koondisse. 2005 ja 2008 valiti Ibrahimović Serie A aasta välisjalgpalluriks, 2008 Serie A aasta jalgpalluriks ja ta sai ka 2008 Serie A aasta värava auhinna.

2014. aasta 13. jaanuaril auhinnati Ibrahimovići FIFA Puskási auhinnnaga, mis antakse aasta kõige ilusama värava eest. Kurioosumina lõi Zlatan auhinnatud värava juba 2012. aasta novembris, kuid selleks ajaks oli vastava aasta väravate valik juba tehtud. Kauge käärlöögiga iluvärava lõi Zlatan Rootsi koondise sõpruskohtumises Inglismaaga, vormistades mängu lõppseisuks 4:2 Rootsi kasuks. Kõik selle mängu neli väravat lõigi Zlatan.

Zlatan Ibrahimović lõpetas koondisekarjääri pärast 2016. aasta Euroopa meistrivõistlusi. Kokku esindas vutistaar Rootsi koondist 116 mängus ja lõi 62 väravat.

Zlatan Ibrahimović Volvo

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Mäng Belgia koondise vastu oli tänavusel EMil tõenäoliselt kõige põnevam rootslaste mäng. Kaotuspall pandi veerema juba esimeses alagrupi mängus Iirimaaga, mil mängiti üsna passiivselt viiki. 22. juunil aga anti belglastele väärikas lahing ning ehkki see kaotati, ei pidanud Zlatan platsilt piinlikkust tundes lahkuma.

Rootsi koondises ei paista täna veel Zlatani-mõõtu talente, aga pealekasv on paljulubav. Zlatan on teinud suure töö nii rootslaste eneseteadvuse kasvatamisel kui inspireerimisel – tema sõnum on selge: kui julged unistada, siis julge oma unistusi ka täita. Soovime Zlatanile edu kõiges, mida ta edaspidi ette võtab. Ta on Rootsi jalgpalli ajalukku kirjutanud värvika lehekülje ning nüüd on aeg kirjutada veel mõni, ehk teisest valdkonnast.

Allikas: Wiki, Volvo. Meedia: Volvo

Suur müsteerium: arva ära, mis on tätoveeritud Zlatan Ibrahimoviči käele?

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.