Reede, 29. september 2023
Juuli lõpus kogunesid LaitseRallyPark’i “uusvanad” sõidukid ehk youngtimerid. Sten Ottep käis kaameraga kohal ja jäädvustas toimunu nii lähedalt kui kõrgelt. Soovitame Fifty Visuali B-Log vlogi soojalt vaadata ning panna end järgmise aasta üritusele juba täna kirja!

Youngtimer Camp toob kokku Eesti autoentusiastid, kel hobiautoks või ka sõidukaaslaseks enne 1992. aastat toodetud auto. Eesti nostalgikud on tugevalt mõjutatud nõukogude autotööstusest ning jätkuvalt näeb LaitseRallyPark’is kõige enam Vene autosid.

Ent ajad muutuvad ning kõrvuti Ladade ja “mossedega” seisavad juba ka uusvanad BMW-d, Porsched, Saabid. Sten Ottep ja sõbrad võtsid tänavu festivalile kaasa viis baierlast ning tegid peatuse rallikeskuse kõrval asuvas kunagises Laitse radarijaamas. Kogu pildialbumit saab vaadata siit lingilt.

YOUNGTIMER CAMP 2018 FAKTIDES

Veidi fakte ka 2018. aasta Youngtimerite festivalilt – osavõtt oli tänavu elavam kui kunagi varem ehkki veel kuu enne üritust muretses korraldaja, kas suvekuumaga kõik oma kallid Plekk-Liisud ikka välja ajada viitsivad…

* Näituselalal oli hindamiseks 2018 Youngtimer sõidukit. Lisaks oli uusvanakeste parkimisalal 55 sõidukit, mida ei olnud näitusele registreeritud.
* Lisaks Eestile oli osalejaid Lätist, Soomest ja Venemaalt.
* Tänase päeva mõistes olid haruldased kõik näidatud isendid, olgu siinkohal loetletud vaid mõni üksik: Lancia Delta HF integrale/ Audi Sport Quattro /Datsun 240z, Saab 96 (Rally), Porsche 928 S4, GAZ22 E (kiirabi).
* Toimus Youngtimer Rally Sprint ja autoorienteerumine.
* Kohal käis ca 1000 pealtvaatajat.

Järgmine uusvanakeste laager toimub LaitseRallyPark’is juba 27.juulil 2019. Oodatud on kõik tehnikast ja nostalgiast lugupidavad inimesed. Näitusealale lubatakse aga siiski vaid 25+ vanuses sõidukid. 2019. aastal pääsevad peole seega kõik masinad, mille tootmisaasta jääb alla 1993.

Allikas: LaitseRallyPark, FiftyVisual

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.