FookusPookus on Eesti ettevõte, kelle tööks on endi sõnul “kaamera liigutamine”. Teisisõnu tegelevad nad erinevatele võtetele kaameralahenduste ja -teenuste pakkumisega: relsid, kraanad, steadicam’id, UTV-d… Ja nüüd oleme püüdnud videosse ka nende uusima töölooma. Tema nimi on Boris.

Tegu on Mercedes-Benz ML63 AMG-ga, mis kohaldatud ja ümber ehitatud peamiselt teiste autode filmimiseks. Autosse mahub kuueliikmeline meeskond, kellest igaühel on täita vastutusrikas roll. Kõigest sellest ning ka nime saamisloost lähemalt videos.

Boris on suuteline kannul püsima nii mõnelgi väledal masinal ning katusele kinnitatud igas suunas liigutatav kraana koos kaamerat stabiliseeriva güropeaga hoolitsevad selle eest, et subjektid püütakse kaadrisse teravalt ja täpselt.

Siin väike stiilinäide Borissist töös:

Ja mõned sõidukaadrid, mida Boris on suutelina püüdma, on nähtavad ka selles reklaamis:

Video: Sten Ottep/Fifty Visual

Näidisvideod: Arvid Tampuu, Mercedes-Benz/Anorak

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.