Hispaanlased on valmis saanud humoorika lühifilmi, mille mõte on – jätke auto koju ja kasutage selle asemel muid liikumisviise. Jalgratast, jalgsikõndi… Vaimukas klipp ei jäta autojuhtide üle nalja viskamata.

Ärkad hommikul, istud autosse, satud ummikusse, jõuad tööle, koju sõites taas ummik, lõpuks koju ja magama. Järgmisel hommikul ärkad, istud autosse, satud ummikusse, jõuad tööle… samal ajal sõidavad sinust rõõmsalt mööda jalgratturid ja isegi puhas vanainimene oma liikumisraamiga jõuab kiiremini kohale. Sina aga oled päevast päeva samas (auto)rattas. On see elu või mis?

Hispaania majandus on toibumas, mistõttu kasvab taas ka isiklike autode kasutamine. Mitme aasta järel on autode müüginumbrid taas tugevasti tõusuteel. 2015. aasta lõpuks prognoositakse kuni 3,5 – protsendilist kasvu autosektoris.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap] Oleme mitut puhku kirjutanud jalgrattaga sõitmise eelistest. Eestis muutuvad tingimused kaherattalisel vuramiseks üha paremaks – arendatakse kergliiklusteede võrgustikku, ehitatakse jalgrattaparklaid jne. Kel julgust, sõidab jalgrattaga aastaringselt.

Meiega võrreldes on hispaanlastel lust ja lillepidu – ilm on soe, päike paistab… Mis seal üldse mõelda, muidugi, jalgratas! Isegi, kui jätta kõrvale keskkonnasõbralikkus ja võitlus maailmarahu eest, on jalgrattaga sõitmine parem, kui autos istumine, sest hoiab keha liikumas ja seeläbi oleme ka tervemad.

Allikas: DGT

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.