Häštäg #travellerring VLOGI: Taani põhjatipp nähtud, edasi Inglismaa poole!

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Rännumees Väino Laisaar ehk Väints on oma Euroopa ringiga jõudnud tänaseks graafikusse tagasi. Vlogi kolmas osa on kokkuvõte Taani ja Saksamaa etappidest. Muuhulgas saame teada, miks sadamas on hea peatuda ning kuidas ummikutes naviga pööraselt aega veeta.

Seikleja Väino Laisaar ehk Väints alustas 31. augustil Tallinnast Peugeot Travelleri bussiga teekonda ümber Euroopa. Eesmärk on autoga Euroopale ring peale “joonistada” ning käia läbi teelt mitte kaugele jäävad märkimisväärsed kohad.

Kolmandas vlogis räägib Väints, kuidas möödus seikluse Taani-etapp. Ööbima jäi ta sadamasse ning Taani olulisemaks sihtpunktiks valis riigi põhjapoolseima otsa, Greneni neeme, kus kohtuvad Põhjameri ja Läänemeri ning asuvad omavahel hoogsalt laineid segama.

Sadamas ööbimine on mõnus ja turvaline, kui ehk vaid tugevas tuules vilistavad mastid kõrvale jätta, aga vilistamise vastu aitab kõige paremini sügav uni. Sadamakaptenilt võib alati minna küsima sooja duši võimalust, öömajale jäänud reisisellidega teha tutvust.

Skagen on Taani põhjapoolseim linn. See kuulub Frederikshavni valla koosseisu ja asub Jüüti poolsaare põhjatipus. Skagenis asub riigi suurim kalasadam. 2018. aastal elab siin veidi üle 8000 inimese.

Skagen piirneb ühelt poolt Põhjamere ja teiselt poolt Läänemerega. Skageni sarveks nimetatud liivase Greneni neeme juures kohtuvad Skagerraki (tuleneb Skageni nimest) ja Kattegati veed. Kattegat (Läänemere väin) eraldab Taanit Rootsist ning Skagerrak (Põhjamere väin) lahutab Taanit Norrast.

Taani põhjapoolseimas punktis – Greneni neemel – näeb suurepärast looduse vaatemängu – Põhjamere ja Läänemere kokkulöövate lainete vahuharju. Hea strateegilise asukoha tõttu ja et vältida laevaõnnetusi, mis siinsetes vetes väga sagedased olid, püstitati kas 16. või 17. sajandil siia Taani esimene tuletorn Vippefyr.

Loe Greneni kohta rohkem siit

Läbi Taani ja Saksamaa sõitis Väints seekord Raulita, uuesti kokku said mehed Ühendkuningriigi pinnal. Sellest kõigest aga juba järgmises vlogis.

Vaata reaalajas, kuidas edenevad Traveller ja Väints siit kaardilt

Kõige tähtsam häštäg, mille järgi otsida uusi postitusi on #travellerring

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.