Tänavu tähistab Subaru autospordi divisjon Subaru Tecnica International (STI) oma 30. sünnipäeva. Sel puhul on legendaarsest WRX STI-st välja lastud veel üks eriseeria, Diamond Edition. Ajaloo seni võimsaim WRX jääb aga meiesugustele teatud põhjustel kättesaamatuks.

Subaru otsustas 2017. aastal, et ikooniline WRX STI Euroopas enam järge ei saa. Lohutusteks tehti fännidele limiteeritud eriseeria Final Edition, millest kuuldavasti koguni kümmekond Eestis ära osteti. Need autod tunneb tänavapildis ära veidi agressiivsema ninaosa ja kollaste pidurisadulate järgi.

Nüüd siis on divisjon otsustanud sünnipäeva siiski suurejooneliselt tähistada ja laseb müügile võimsa eriseeria Diamond Edition.

Ent võimalus, see auto endale osta, on suhteliselt kesine. Teadaolevalt tuleb DE müügile vaid Lõuna-Aafrika Vabariigis ning seda valmistatakse tõepoolest peotäis, 30 eksemplari.

Diamond Edition on valminud STI LAV inseneride käe all ja väärib äramärkimist kasvõi sellepärast, et valmis on segatud eriti kange õndsuse kokteil. Elüüsium!

Autol on võimsust 260 kW (349 hj!) tänu 2,5-liitrise boksermootori ECU mapping’ule ehk mootori juhtaju seadistamisele ja jõudlust suurendavale väljalaskesüsteemile. Mootor on saanud ka uue STI tugiraami.

“Nullist sajani” kerib STI Diamond Edition end 5,03 sekundiga – see on seitse kümnendikku kiirem “tavalisest” STI-st. Tippkiiruseks annab divisjon 255 km/h.

Muid toredusi on ka – loomulikult on kohal jälle kollased Brembo pidurisadulad, aga seekord on ratastele lisatud ka 20-millimeetrised flantsid. Sellega on saavutatud nõks laiem rööbe ja nõks suurem stabiilsus.

Ümber auto, “moosiriiulist” külgedele, “grillist” väljalasketorudeni jookseb erkkollane raamistus, mis teeb teemantliiga tänavapildis kergelt eristatavaks. Kabiinigi on pisut tuunitud ent kõige tähtsama – seerianumbri leiab juht enda juurest armatuurilt.

Nagu öeldud, valmistatakse üksnes 30 teemant-STI-d ning need müüakse maha üksnes LAV-is. Tellimine on juba alanud, esimesed autod peaksid õnnelike omanikeni jõudma 2019. aasta jaanuaris. Diamond Edition maksab umbes 55 000 eurot.

Allikas ja meedia: Subaru South Africa

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.