Neljarattaline, millel ei ole kasti, on igav, seda tõestab järjest suuremaid tuure koguv pikapite buum. Kolumbias esmaesitleti äsja Renault esimest suurt, Alaskan-nimelist kastikat. 1.1-tonnise kandevõimega, moodsa joonega pikap tuleb kõigepealt müügile Ladina-Ameerikas. Euroopasse jõuab Alaskan 2017. aasta alguses.

Renault Alaskan tuleb osa saama suurte pikapite turusegmendist, mille osakaal tarbesõidukite seas on rohkem kui kolmandiku. Nelikveoliste autode ostubuum kogu maailmas on pannud insenere mõtlema pikapite leviala laiendamisele “maasektorist” “seiklussegmenti”.

Kõigepealt ameeriklased, tasapisi kõik teised on andnud oma kastikatele juurde sõidumugavust ning lisanud juhiabisüsteeme, mis teevad algselt lihtsaks tööloomaks mõeldud autodest ahvatleva ostuvaliku neile, kes muidu ostaksid ehk krossoveri, on aga ühetaolisusest väsimas. Tänapäevane pikap on loodud ostja soovidele igati vastama: suur kandevõime, maastikusuutlikkus ning sõiduautolik mugavus võimaldavad sõidukit kasutada igapäevaselt.

NISSAN NAVARA POOLVEND

Renault Alaskan on äratuntavalt “uus” Renault. Jõuline ja samal ajal pehme välisjoon, mida oleme tänaseks näinud nii Espace’i, Talismani kui ka uue Megani juures, annab esimesena märku, et pakkuda on rohkem kui 1.1-tonnine kandevõime ja kuni 3.5-tonnine haagise vedamise jõud. Interjöör sarnaneb Kadjaris ja Navara tippmudelites nähtule, sõitjateruum on hästi viimistletud ja ruumikas.

Hispaania tehases kokkupandava Nissan Navara poolvennaks Renault Alaskanit pidada võibki, kuigi Kolumbia esitlusel rõhuti sugulusele 2015. aastal Ladina-Ameerikas müüki jõudnud pooletonnisele pikapile Duster Orochiga.

Orochit on saatnud müügiedu, tänu millele 2015. aastal kasvatas Renault oma tarbesõidukite müüki kogu maailmas 12.4%, 387 000ni. Orochi kuvand on sportlik ja nooruslik, Alaskan tuleb püüdma kliente, kes otsivad seiklust ja igavese nooruse eliksiiri ning selle kõrvalt… teevad ka tõsist tööd. Alaskani lähimad konkurendid on Volkswagen Amarok ja Mitsubishi L200.

Alaskan

NISSAN NAVARALT TUTTAVAD JÕUALLIKAD

Tehniliste andmete poolest on Alaskan Navaraga tõepoolest sarnane. Renault kastikal on kasutatud samu jõuallikaid: neljasilindrist 2.3-liitrist turbodiislit, mil võimsust vastavalt 160 või 190 hobujõudu ning 2.5- liitrist, 160-hobujõulist bensiinimootorit. Valikusse tuleb ka 2.5-liitrine 160 -hobujõuline turbodiisel. Seda, mis regioonis täpselt mis mootorid Alaskan peale saab, ei ole veel täpsustatud.

Kuuekäiguline käsikast või seitsmekäiguline automaatkast saadavad mootori jõu Navarast tuttavale nelikveosüsteemile, mis võib vastavalt vajadusele rakendada üksnes tagavedu, nelikvedu või aeglustatud nelikvedu. Kastikas suudab vedada kuni 3.5-tonnist järelhaagist.

Renault Alaskan on ehitatud kohanema keeruliste teeoludega: auto on ehitatud täiskarp-redelraamile ning selle kliirens on 230 mm. Sõltuvalt omaniku vajadusest võib auto kabiin olla kas 2-või 4-kohaline ning valikus lühike ja pikk kast.

ABC Motors reklaam

NUTIKAS JA TURVALINE ALASKAN

Renault-Nissani allianss on panustanud kõikide tarbesõidukite turvalisusse ja kaasaegsetesse juhiabisüsteemidesse, Nissani Navara-kastikat on selle eest ka ohtralt auhinnatud. Alaskani Euroopa-versioon saab peale kõik nõutud turvaabisüsteemid ning varustusnimistust leiab rikkalikult mugavusvarustust, sh. 5-tollise puutetundliku infolustikeskuse.

Alaskan interjöör

LADINA-AMEERIKAST EUROOPASSE

Renault Alaskan pikapit esitleti Kolumbias, kus see mudel algatuseks ka müüki tuleb. Renault jaoks on Ladina-Ameerika Alaskani jaoks olulise tähtsusega turg, sest tarbesõidukite osakaal müügist on siin eri andmetel isegi ligi 60%. Euroopasse peaks Alaskan jõudma 2017. aasta alguses.

Hindadest ei ole veel räägitud, aga võrdlus Navaraga lubab ennustada, et Alaskani hinnaklass tuleb sinna lähedale. Seega peaks tagaveolise baasmudeli hind algama 25 000 euro kandist.

Üks huvitav fakt on siiski – Renault ei plaani Alaskaniga siseneda Ühendriikide turule. Sealsed autoväljaanded on väljendanud oma pahameelt, nimetades seda teguviisi veaks “see auto näeb tõesti hea välja, Ameerikas leiduks küllalt ostjaid – kui muidugi korralikud mootorid peale pandaks.” (Carbuzz).

Renault_80149_global_en Renault_80148_global_en Renault_80147_global_en

Renault Alaskan Renault_80152_global_en Renault_80151_global_en

Päris lõpuni ameeriklased kurvastama ei peaks, sest Mercedes-Benz on Nissan Navara baasil välja töötamas oma pikapit. Selle sisu ja välimus on muidugi mersulikud, aga sisu jääb samaks. Carbuzzi fotograaf tabas mõni päev tagasi M-B kastika testisõitu tegemast, tõsi, selle juht valmistas iseendale palju piinlikkust… Pilte saab vaadata siit. Navara, Alaskan, M-B – kas keegi tuleb veel?

Allikas ja meedia: Renault 

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.