Esmaspäev, 27. märts 2023
Kes siis poleks vähemalt korra oma autojuhikarjääri jooksul sattunud olukorda, kus rehv või mitu lõpetab paugupealt töölepingu. Noorte teadusvõistluse Rakett69 toimetaja Juhan Koppeli abiga saavad oskajaks rehvivahetajaks ka seni kõige rohkem oma oskustes kõhelnud autojuhid.

Muuhulgas on maailmas on kulutatud hulk aega ja raha selleks, et välja selgitada, kuidas autojuhid, eriti naised üldse saavad rehvi vahetamisega hakkama. Või kas nad peaksid seda tegema? Võib-olla oleks lihtsam loota tee äärde jäädes mööda sõitva meesterahva abivalmidusele?

Reklaamiagentuurid on vändanud kümneid reklaamfilme, millest selgub, et naised ja autorehvi vahetamine omavahel kokku ei kuulu ning kui see on vältimatu, tuleb valmis olla üllatusteks.

Kuni selleni välja, et see võib olla ohtlik. Olgu allpool toodud üks näide, kuidas rehvitootja oma reklaamklipis püüab naisi hoiatada kõikide ette juhtuvate õuduste eest.

[dropcap]![/dropcap]Hoiatame ette neid, kellel huumorisoolikas sõlme läinud – see klipp püüab olla humoorikas. See klipp on tehtud väga mitu aastat tagasi. Tänasel päeval selliseid reklaamfilme loomulikult ükski endast lugupidav ettevõte enam ei vänta. Võite GoodYeari rehve vabalt edasi osta.

Sugugi mitte kõik ei viska naiste üle nalja. Noorte teadussõu Rakett69 teadustoimetaja Juhan Koppel õpetab katkist autorehvi vahetama hoopiski musta prügikoti abil. Enne video abil meistriks saamist treenima hakates tasub meelde jätta kaks olulist asja:

[dropcap]! [/dropcap]Autos peab alati olema vähemalt üks prügikott ja pump. Ja klotsid.

[dropcap]![/dropcap]Musta prügikoti abil autorehvi vahetamine ei ole vuuduu ega mustkunst. See on kõige tavalisem füüsika.

… ja kui ikka ei õnnestu, siis tuleb abi kutsuda. Kaval on seda teha keeles, mida mõistavad need, kes autodega sinapeal. Kui helistate autoabisse või rehvitöökotta, ärge võtke jutuks kumme.

[dropcap]![/dropcap]Autol on rehvid, olgu siis naast- või lamellrehvid või suverehvid või… Kummid on juustes ja köögisahtlis ja  seelikusabas, mille te viiesendisega äsja kinni tõmbasite, et edaspidi mõnusalt hoopiski jalgrattaga kruiisida.

Kasutatud materjalid: GoodYear, Rakett69. Pilt: Youtube, Galmatic

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.