Soovide puu: palun mulle üks Pininfarina disainitud… traktor!

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Küll tšehhid juba teavad, kuidas tõmmata naiste tähelepanu tõsistele masinatele! Selleks, et õrnem sugu hakkaks väikese punase asemel ihaldama suurt ja punast, tuleb kohale kutsuda Pininfarina ja anda disaineritele kätte legendaarne traktor. Tulemuseks on midagi, vähemalt sama head kui Ferrari!

Autotööstuses, pole kahtlustki, võidab see, kellel on Pininfarina. Pinindarina S.p.A. (lühidalt Carozzeria Pininfarina) on sõltumatu autodisainibüroo, mille 1930. aastal lõi Battista “Pinin” Farina.

See disainibüroo on maailmakuulus tänu autodele, mis läbi aegade on oma kujustuse saanud just Pininfarinas. Fiat, Alfa Romeo, Peugeot, BMW, Ferrari… see tootjate rida, kellele Pininfarina on loonud,  on pikk ja enamasti kuulsusrikas.

Zetor Pininfarina kalender

Seekord siis on Pininfarina lastud tšehhide legendaarse Zetor-traktori kallale. Zetor on tšehhide jaoks peaaegu nagu valgevenelastele Belarus;  rahvuslik uhkus.

Vaatamata põllumeeste hämmeldusele – traktori puhul pole tähtis välimus vaid see, et see edasi liigub ja rasket tööd teeb – otsustasid tšéhhid uue traktori disaini tellida Pininfarinalt.

Zetor on kaunilt disainitud põllutöömasinatega silma paistnud varemgi ning punase-musta kombinatsiooniga on ahvatletud enda juurde ka õrnemat sugu. Seekord siis astutakse samm edasi, sest kes ütles, et traktor peab välja nägema nagu… traktor? Kui see võib välja näha ka nagu Ferrari!

Seda päeva, mil Zetor Pininfarina kontseptsioonist masinaks saab ja müüki jõuab, ei ole veel avalikult välja kuulutatud. Igatahes on kindel, et ühel päeval jõuab ferrarilikult jõuline, sportlik ja silmapaistev traktor müügile.

Ja siis on hea, kui soovide nimekiri on aegsasti valmis tehtud, sest Pininfarina disainitud traktoreid masstootma ei hakata. Kes ees, see… põllumees!

ACCELERISTA KOMM Kesk-ja Lõuna-Euroopa tänavapildis on traktorid üsna tavalised. Kuna põllud asuvad tihtipeale linna servas ja väikelinnade südameski, siis on kõige mõistlikum need vahemaad võtta traktoriga.

Zetor Pininfarinaga sõidaks ausalt öeldes niisamagi; kultuurimajja ja kohvikusse; naabri-Antsu maja eest sõidaks kohe mitu korda läbi, las kadestab!

Kuna naised selle traktori peale ilmselgelt silda viskavad rohkem ja kõrgemalt kui kogenud põllumehed, võib arvata, et Zetoril ongi salaplaan, meelitada rohkem naisi tõsiste põllutööde juurde.

Tunnistage üles, kui mitu teist seda lugu lugedes ja pilte-videot vaadates selle traktori oma soovide nimekirja lisasid? Ikkagi Pininfarina!

Loe lisa Zetor Pininfarina lehelt

Allikas, pildid: Zetor, lisainfo HiConsumption

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.