Teisipäev, 20. veebruar 2024
“Ott Tänak: The Movie” on oodatult purustanud kõik senised Eesti dokumentaalfilmide rekordid: kinos on filmi vaatamas käinud üle 70 000 inimese. Üsna pea peaks Tänaku film saama voogedastuse kaudu nähtavaks ka Eestist väljaspool.

Eesti kinodes on nüüdseks käinud režissöör Tarvo Mölderi ja tema tiimi täispikka dokumentaali “Ott Tänak: The Movie” vaatamas 70 000 inimest.

Teeme sada tuhat täis!

Seni populaarseim Eesti dokfilm on olnud Joosep Matjuse Eesti 100 programmi raames valminud “Tuulte tahutud maa”, mis kogus kinodes 43 140 vaatajat.

Matjuse lummava loodusdokumentaali tulemuse ületas Tänaku film juba 17. aprillil ehk oma seitsmendal linastuspäeval.

Kuigi fännid usuvad, et saja tuhande piir tuleb peagi ära, võib selleni kuluda veel paar kuud, sest esimene tung ja torm on vaibunud, aga võimatu pole maagilise piiri alistamine siiski.

Filmi levitaja Hea Film andmetel on kodumaise superkangelase seiklustest pajatav linateos seljatanud isegi välismaised kangelased, möödudes kinokülastuste arvuga nii läinudaastasest kassahitist “Tasujad: Igaviku sõda”, kui ka seni edukaimast koomiksifilmist “Deadpool”.

Möödunud nädalavahetusel esilinastunud “Tasujad: Lõppmäng” (Avengers: Endgame) lõi küll Tänaku filmi hetkel vaadatavamate linateoste pingerivide esikohalt, kuid see püsib kindlalt superkangelaste järel teisel positsioonil. Aeg näitab, kumb kangelane lõppkokkuvõttes peale jääb.

Naised tulevad kinno

Sterotek Filmi loovtiim endamisi lootis, et film populaarsest rallisõitjast võiks pakkuda huvi paljudele, kuid nii suurt publikuhuvi ei osatud prognoosida.

On veel üks tähelepanu vääriv fakt, mida Tänaku filmi puhul esile tõsta: kinno on tulnud ka naised, kes seni ei ole rallist huvitunud. Paljude sõnul on tegu olnud justkui paaritunnise kiirkursusega, mille käigus muuhulgas saab vaataja nakatatud ka rallipisikuga.

Naispublik saab Tänaku filmiga kaasa paraja annuse eneseteadvuse tõusu: palju on räägitud Oti vanaemast, kes mõjub värskendavalt ja julgustavalt kui ta oma lapselapse sõite jälgides märkmeid tehes neid vaimukalt kommenteerib.

Ning üha rohkem on juttu ka sellest, et iga eduka mehe selja taga tuleb näha tema tubli naist – Ott Tänaku abikaasa rolli sportlase saavutustes alahinnata ei saa.

Vaadatakse rohkem kui üks kord

Osa vaatajaid on kuulda võtnud meie arvustaja soovitust, vaadata filmi kaks ja enam korda – esimesel korral lööb toimuv silme eest kirjuks, teisel korral on juba aega süveneda. Ja hea on!

Saja tuhande piiri alistamiseks tulekski korraldada üldrahvalik aktsioon “Vaata Tänaku filmi ka teist korda” – sest nii vähe on veel lummavast kuuekohalisest piirist puudu. Spordimaailma “Tõde ja õigus” filmi tiitlit vääriks “Ott Tänak: The Movie” igati.

Vaata filmist välja jäänud materjali

Sterotek Filmil kogunes aastaga peaaegu 150 tundi materjali ja filmi lühendamise eesmärgil on välja lõigatud mitu stseeni, mida filmi sotsiaalmeediakontodel nüüd näha saab.

Äsja avaldati stseen, kuidas Ott Tänak kodus sauna eesruumis järgmiseks ralliks valmistub. Ning tähtpäevil leiab sportlaste suu läbi asjakohaseid soovitusi kuidas autoroolis käituda.

Sotsiaalmeediakontol lubavad filmitegijad, et peagi on oodata Oti filmi ka voogedastusse: läbirääkimised on hoos ning niipea kui uudiseid, antakse neist ka teada. Arusaadavalt on “Ott Tänak: The Movie” väga oodatud ka piiri taga.

Facebook: otttanakmovie
Instagram: otttanakmovie

KOMMENTEERI SIIN