Pane end valmis kinoelamuseks: 11. aprillil esilinastub “Ott Tänak – The Movie”

Pinterest LinkedIn Tumblr +
11. aprillil esilinastub kinodes üle Eesti dokumentaalfilm “Ott Tänak – The Movie”, linateos, millesarnast siinmail varem pole tehtud ning mis suure tõenäosusega muudab meie tõsielufilmi kuvandit. Draamat, närvikõdi, ilusaid kaadreid – kõike antakse.

“Ott Tänak – The Movie”  annab vaatajale võimaluse, elada maailma eri paigus kaasa rallisõitja Ott Tänaku püüdlustele võita WRC-sarja ihaldatud maailmameistritiitel. Kinolinal on ilustamata reaalsus närvesöövate võistluste telgitagustest, hetked, mis avalikkuse ette muidu kunagi ei jõuaks.

Paralleelselt võidusõidu tõusude ja mõõnadega rullub lahti inimlik ja dramaatiline lugu, kuidas põikpäine Kärla poiss murdis end kõige kiuste maailma tippu. Tema teekond maailma üheks kiiremaks rallipiloodiks on olnud kui sõit ameerika mägedel.

Oti seiklusrikka elu ja karjääri tagamaid avavad talle erinevatel aegadel lähedal olnud inimesed ja loomulikult ka Ott ise. Kinnise iseloomu poolest tuntud tippsportlane on filmis ootamatult otsekohene rääkides nii oma elu kõrghetkedest kui madalseisudest.

KUULSAD KAASTEELISED

Ott Tänaku filmis teeb kaasa üle poolesaja olulise inimese, oma roll on ka Sébastien Ogieril ja Markko Märtinil ja ka Tommi Mäkinenil. Kõigil filmis kohatavatel inimestel on Oti elus kas suurem või väiksem roll.

Lisaks Otile endale avavad tema seiklusrikka elu ja karjääri tagamaid talle erinevatel aegadel lähedal olnud inimesed, nagu kunagised toetajad, kes siiani tagaplaanil olnud, aga tänu kellele Ott üldse sai hakata rallit sõitma. Loomulikult on Otil kujunemisel suur osa tema endisest rallisõitjast isal Ivar Tänakul.

Filmi läbivad tegelased on ka tänaseks kuuekordne maailmameister ja Oti endine tiimikaaslane Sébastien Ogier ning Oti mentor ja endine edukas WRC piloot Markko Märtin.

“Tema jaoks on ralli olnud ikkagi väga tõsiselt esimesel kohal, viimasel ajal on loomulikult pere tekkinud rallile konkurendiks, aga algusaastatel oli Oti jaoks ainult ralli ja mitte midagi muud. Ega tema jaoks plaan B-d ei olnud,” ütles Märtin filmitegijatele.

Filmi meeskond sõitis ka Cumbriasse, Cockermouth’i, kus asub rallitiimi M-Sport peakorter. Suur osa Oti senisest karjäärist on möödunud just M-Spordis.

Nende aastate jooksul põhjustas Ott nii mõnedki hallid juuksekarvad oma tollasele ülemusele, meeskonna juhile Malcolm Wilsonile.

Väga värvikalt räägib Otist ka Wilsoni parem käsi ja tänane tiimijuht Richard Millener. Mehaanikud võtavad meenutada muuhulgas WRC ajalukku läinud pingelist päeva kui Ott Mehhiko rallil Fordiga järve sõitis.

Loomulikult on oluline roll filmis Oti praeguse tiimi Toyota Gazoo Racing juhil ja neljakordsel maailmameistril Tommi Mäkinenil, tiimikaaslastel Jari-Matti Latvalal ja Esapekka Lappil ning Oti kaardilugejal Martin Järveojal.

Sõna saavad ka tuntud rallikommentaatorid Becs Williams, Colin Clark ja Molly Pettit ning maailma juhtiva motospordi ajakirja “Autosport” ajakirjanik David Evans.

Filmi toodab Sterotek Film, režissöör on Tarvo Mölder, üks operaatoritest EFTAga pärjatud Margus Malm. Filmist väljajäänud materjali, arhiivifotosid Otist ja fotogaleriisid rallidest näeb sotsiaalmeediakontodel:

facebook: otttanakmovie
instagram: otttanakmovie

Piletid algavatele kinoseanssidele on juba müügil. Vaata lisa kodulehelt

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.