Neljapäev, 29. veebruar 2024
Piparkoogid ja küpsised ei pea enam kunagi olema igavalt ühetaolised! Milleks end üldse küpsetamisega vaevata – osta poest küpsised, programmeeri pisut ja lase LEGO robot rügab sinu eest! Küpsist pole? No kaunista siis koorikleibu! Või kasvõi õllealust…

Piparkoogid, küpsised ja muud pipstükid on jõululaua kaunistuseks ja perenaise kiituseks. Olgem ausad, nende kaunistamine on aeganõudev, tüütu ja… üldse võiks glasuuri panna paksult, mitte ilu pärast. Aga teadagi, naabrinaise ees peab taset hoidma.

Kõikide maailma perenaiste rõõmuks on nutikas ameeriklane Jason Alleman keskendunud LEGO klotsidest huvitavate masinate ehitamisele. Ehkki muuhulgas on mees legodest suutnud valmistada ka agregaadi, mis mitte midagi ei tee (isegi mitte “zinn!”), siis seekord on perenaised puhtas võidus. Jason pani klotsidest kokku EV Icer – nimelise köögiabilise, mille peamine funktsioon on küpsiste kaunistamine.

Seda suurepärast robotit videos töötamas näha võibki -paned aga tuutu suhkruseguga masinasse ja voila! kaunid mustrid tulevad. Videos on näha ka kiljuvalt õnnelik naisterahvas, kes tänu suurepärasele EV Icerile õhtu lõpetuseks oma küpsised väljanäitusele panna võid.

Lego-insener Alleman ei ole kade ja jagab kõigile huvilistele JK Brickworksi lehel ka õpetust, kuidas koduabilist ehitada. Selleks on vaja pealehakkamist, pisut nutti ja LEGO Mindstorm klotse. Head nädalavahetuse insinöörimist!

evIcerMain[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap] Legodel on üks jube tänuväärne omadus – neid saab kokku panna milleks iganes; ja siis, kui seda mida iganes asja enam vaja pole, laiali lammutada ja ehitada midagi uut. Go-go, Janson! Järgmiseks tahaks masinat, mis patsikummid maja pealt üles otsiks ja kassi ära kammiks… Veel võiks olla kohvikaunistaja ja teevahustaja ja vett võiks ka vahelduseks patsi punuda… Ideid meil juba on, inseneridega nii hästi ei ole…

Videod ja pilt: JKBrickworks

KOMMENTEERI SIIN