Käes on helkuri kandmise aeg. Kui paela otsas rippuv plastikjulla tundub igav ja tülikas kanda, võib elu teha lõbusamaks helkursprei abiga. Life Paint-spreid reklaamitakse kui eriti kvaliteetset, mida võib kanda nii riietele kui esemetele. Katsetasime, kas Life Paint toimib nagu lubatud.

Life Paint – spreid müüakse 100ml pudelites, mis on pakitud kartongkarpi. Karbist leiab täpse juhendi, kuidas vedelat helkurit kasutada. Life Paint erineb analoogsetest toodetest, olles naha- ja ninasõbralikum. Selle hind on sama mis teistel sarnastel spreidell, umbes paarkümmend eurot pudeli eest.

ARVESTA ÜKS 100ML PUDEL ÜHE INIMESE KOHTA

[dropcap]! [/dropcap]Life Painti tuleks peale kanda õues, sest toas võib see rikkuda mööblit ning ka sisse hingata ei ole väikesi värviosakesi kasulik. Ehkki see ei ole tervist kahjustav toode, pole mõtet toas haisutada.

[dropcap]! [/dropcap]Kui vihma sajab ja sul on vaja vedelat helkurit peale kanda, saad seda turvaliselt näiteks varju all või vihmavarju all teha. Värv tahab paar minutit kuivada.

[dropcap]! [/dropcap]Vesialuselise sprei pihustamiseks on kõige paremad kilega kaetud spordirõivad või jope. Villane mantel või fliis selleks ei sobi, sest Life Spray imendub kiiresti ja seda kulub  rohkem kui niiskuskindlale kangale kandes. Aga ka villasel mantlil jääb see näha. Ka tavalisele mütsile ja kinnastele võib seda lasta. Tähtis on olla nähtav!

Meie pihustasime Life Painti ka rattakiivritele, aga libeda plastiku pealt kippus vedelik alla voolama ja soovitud kujundid ei tulnud välja. Kokkuvõttes kulus meil oma riiete ja kiivrite helkuriga katmiseks terve pudel Life Paint spreid.

Õnneks ei kulu vedel helkur kohe maha vaid muutub ajapikku nõrgemaks ja kulub ära. Kui vihmastel päevadel jopega ringi käia, tuleb mõne aja pärast uuesti spreitada.

[dropcap]! [/dropcap]Hea oleks helkuri nähtavust aeg-ajalt kontrollida kas autotulede või taskulambi valguses, ka telefoni taskulamp on hea.

[dropcap]! [/dropcap]Gräfiti, mida sa teed, ei pea olema liiga keeruline. Joonista kas suured sirged jooned või pihusta helkurit ühtlase kihina riietele. Mida paksema kihi paned, seda paremini helgib. Võid ka mitu korda sama kujundit joonistada, siis lase vahepeal alumisel kihil paar minutit kuivada.

[dropcap]! [/dropcap]Life Spray peaks pesumasinas pestes riietelt maha tulema. Kasutusjuhendis on nii öeldud. Kiivrit niiske lapiga puhastades jäi helkimine vähemaks, aga päris ära vedel helkur ei tulnud.

EIK OLEKS SURMA SAANUD!

Tegime oma ekspermenti pimedal kõrvaltänaval. Volvo uue XC60 linnadžiibi tuledevihus on Life Paint spreiga kaetud riided ja kiivrid kaugelt näha, aga helkurita inimest näeb autojuht alles siis, kui on talle ohtlikult lähedal.

Sellel autol on peal infrapunakaamera, mis inimest näeb natuke ka päris pimedas, aga suurel osal autodest seda ei ole. EiK, kes meie katses mängis mitte helkivat jalakäijat, oleks võib-olla surma saanud!

[dropcap]JAH, OSTA! [/dropcap]Meie katse näitas, et Life Paint helkursprei töötab ja seda on lõbus kasutada. Hea oleks varuda endale mitu pudelit, ja näiteks sõbrale kingituseks on see ka väga hea idee.

Life Paint spreid saad osta siit

Video ja pildid: Sten Ottep. Tekst: Tuul. Osalesid veel: Miu, EiK. Aitäh, Volvo!

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.