Esmaspäev, 4. märts 2024
Läbi aegade on nutikad ja leidlikud inimesed püüdnud kergendada meie jalavaeva. Seekord jagame teiega ühte videot, aastast 1951, mil katsetati jalgratta ja lapsevankri ühendamist üheks kergsõidukiks. Pram car ehk kärusõiduk – kas selline leiutis võiks tänapäevalgi leida poolehoidjaid?

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap] Tänapäeval on välja mõeldud erinevaid lahendusi, kuidas jalgrattaga sõidutada lapsi või teisi inimesi: ratta taha või ette kinnitatavast kärust velotaksoni.

Iseenesest tundub mõte, luua kombolahendus, kus kahte osa- jalgratast ja lapsekäru- saab kasutada nii üheskoos kui ka eraldi, ju tore. Nagu ka videos on öeldud, sobib eriti oludes, kus keskus jääb kaugele ning väikelapsega on liikuda vaja.

Siiski on küsimus, kui turvaline selline lahendus oleks? Kuidas suhtuksid sellesse sõidukisse kaasliiklejad tänaval või kergliiklusteel? Linnas ja linna lähistel saab mugavalt kasutada varianti, sõita ühistranspordiga keskusse ning seal liikuda edasi lapsevankriga. Ka on olemas spetsiaalsed sportlikud ja kohanduva veermikuga lapsekärud, mida saab kiirelt edasi lükata näiteks rulluisutades või ka rattaga sõites käekõrval vedada.

Mida arvavad meie lugejad videos näidatud leiutisest? Kas oleks mõistlik seda pisut tänapäevastada ja sarnane lahendus prototüüpida ning tootmisse anda? Kommenteerige julgelt siin ja Accelerista Facebooki lehel.

Allikas: Youtube

Foto: iCoo

KOMMENTEERI SIIN