Reede, 22. september 2023
Kalender “Minu suurim unistus” on meeldetuletus sellest, et igal inimesel on õigus loota, unistada ja uskuda ning igaühel on võimalus kaasinimeste heaks midagi iga päev ära teha. Tallinna tänavalaste joonistustest kokku pandud kalender on sündinud autoettevõtte Abc Motors ja Peeteli Kiriku Sotsiaalkeskuse koostöös.

Kalender

Accelerista kalendrite kollektsioon on saanud südamliku täienduse. Ettevõte Abc Motors, mis tänavu kevadel pälvis Baltimaade parima Renault’ esinduse tiitli ning on ühtlasi valitud maailma TOP100 selle margi esinduste hulka, on juba aastaid teinud jõulude eel kingitusi neile, kellel ei lähe nii hästi kui võiks.

Sel aastal annetati kogu eelarves jõulukinkideks ette nähtud raha Tallinna Peeteli Kiriku Sotsiaalkeskusele ning tavapäraste, klantsitud autopiltide asemel leiab Abc Motorsi aastakalendrist tänavalaste joonistused, mis kujutavad laste kõige suuremaid unistusi. Heategevuslikke projekte on Abc Motors korraldanud alates 2005. aastast ning tänu neile on paljud abivajajad saanud oma muredele lahenduse. Tänavune kalender aga on juba kollektsioneerijate seas hinnatud oma ainulaadsuse tõttu.

Kalendrit “Minu suurim unistus” ei ole võimalik möödaminnes lehitseda, sest iga joonistus selles on koputus südametunnistusele, et usus, lootuses ja armastuses oleme kõik võrdsed. Kui sul läheb hästi, on sul võimalus aidata neid, kellel nii hästi ei lähe, toetada nende unistuste täideminekut.

Millest unistavad tänavalapsed? Sõpradest, koolist, maailma avastamisest, tõelisest armastusest, heast ilmast iga päev, Jeesusega kohtumisest… Väiksemad ja suuremad, värvilised, õnnelikud pildid. Helesinine kalender, mis on tehtud unistustest, mille on joonistanud lapsed, kelle elu on kokku viinud Pelgulinna kõrvaltänaval asuva Peeteli koguduse heade inimestega.

[huge_it_gallery id=”25″]

Peeteli kogudus alustas riskilaste ja –peredega tööd 1997. aastal. Nende töö peamine eesmärk on leida ja aidata Põhja-Tallinna linnaosa käitumisprobleemidega ja vaesusriskis lapsi, noori ning peresid. Laste ja noortega tegeletakse päevakeskuses, aidatakse õppetöös, toimuvad erinevad üritused – käiakse ujumas, uisutamas, peetakse tähtpäevi(emadepäev, isadepäev, lastekaitsepäev), matkatakse ja tehakse laagreid nii Eestis kui väljaspool Eestit.

Peeteli_kirikSotsiaalkeskuses õpetatakse igapäevaeluga toimetulekut ning antakse nõu, kuidas sobituda tavapäraste ühiskondlike normidega. Keskus nõustab lapsevanemaid nende seaduslike võimaluste, kohustuste ja õiguste osas, aitab töökoha või sobivate kursuste leidmisel.

Peresuhete väärtustamisel ja kogukonnatundel on siinkohal võtmetähtsus. Inimesed, kes Peeteli Kiriku Sotsiaalkeskuses käivad, saava tagasi tunde, et neist hoolitakse, tekib kogukonnatunne ning usk iseendasse.

Sotsiaalkeskuse töötajad teevad otsest tööd ka tänavalastega, käies jagamas toidupakke ja esmatarbevahendeid ning tegemas teavitustööd abisaamise võimalustest.

Otsekontakt on tõenäoliselt parim võimalus elust kõrvalejäänute veenmisel, et ka neil on koht siin maailmas.  Et sõnad ei jääks sõnadeks, siis näiteks kord nädalas saavad kõik soovijad tulla keskusse pesema, olemas on dušš ja pesumasinad.

[dropcap]![/dropcap]Kes tunneb, et tahab anda oma panuse Tallinna tänavalaste ja Põhja-Tallinna vähekindlustatud perede aitamisse, võtke ühendust Peeteli Kiriku Sotsiaalkeskusega. Selleks, et teha head, ei pea olema kristlane, piisab, kui olla normaalne, mõtlev ja hooliv inimene.

[dropcap]![/dropcap]Kalendrikollektsionäärid saavad väärtuslike unistuste kohta uurida Abc Motorsist. Accelerista soovitab ühtlasi salongis ringi vaadata ja teha proovisõitu Renault’ ja Dacia uudismudelitega. Meie lemmik on särtsakas Zoe, mis praegu sama soodne kui kunagise ELMO toetuse ajal.

Ilusat pühadeaega, sõbrad. Unistage julgelt ja tundke rõõmu (heaks) inimeseks olemisest!

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.