Esimesed Bugatti Chironi erimudelid jõudsid tulevärgi saatel USA-sse

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Bugatti Chiron Super Sport 300+ on margi lipulaeva kiireim versioon, mis seni ainsa autona murdnud pöörase 300 miili tunnis ehk 482 km/h piiri.

Seda küll reservatsioonidega – esiteks oli rekordiauto aluseks eelmainitud erimudel, mis Bugatti sõnutsi on siiski rekordiautost “vaid väliselt inspireeritud”. Tõsi, kogu mehaaniline pool koos 1580 hj nelikturboga 8-liitrise W16 mootori ja automaatkasti ning käiguülekannetega on sama, kuid tippkiirus on piiratud.

Lisaks sooritas Bugatti sõidu vaid ühes suunas ning hoolimata sellest, et tippkiiruseks saavutati 490,4 km/h, ei piisa sellest Guinnessi rekordite raamatule – sõit tuleb teha samal teel mõlemas suunas. Kuid ükski teine tootja pole seni 100% tõendatavalt säärast sõitu sooritanud.

Super Sport 300+ erimudeleid toodetakse vaid 30 eksemplari. Kaks neist jõudsid nüüd esimeste USA klientideni ning avalikustati korraliku tulemängu saatel:

Hetkel kaklevad aga juba järgmise maagilise piiri, 500 km/h murdmise nimel mitu hiidu: lisaks Bugattile ka Koenigsegg, Hennessey ja SSC.

Meedia: Bugatti

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.