Bugatti Chiron Super Sport 300+ on margi lipulaeva kiireim versioon, mis seni ainsa autona murdnud pöörase 300 miili tunnis ehk 482 km/h piiri.

Seda küll reservatsioonidega – esiteks oli rekordiauto aluseks eelmainitud erimudel, mis Bugatti sõnutsi on siiski rekordiautost “vaid väliselt inspireeritud”. Tõsi, kogu mehaaniline pool koos 1580 hj nelikturboga 8-liitrise W16 mootori ja automaatkasti ning käiguülekannetega on sama, kuid tippkiirus on piiratud.

Lisaks sooritas Bugatti sõidu vaid ühes suunas ning hoolimata sellest, et tippkiiruseks saavutati 490,4 km/h, ei piisa sellest Guinnessi rekordite raamatule – sõit tuleb teha samal teel mõlemas suunas. Kuid ükski teine tootja pole seni 100% tõendatavalt säärast sõitu sooritanud.

Super Sport 300+ erimudeleid toodetakse vaid 30 eksemplari. Kaks neist jõudsid nüüd esimeste USA klientideni ning avalikustati korraliku tulemängu saatel:

Hetkel kaklevad aga juba järgmise maagilise piiri, 500 km/h murdmise nimel mitu hiidu: lisaks Bugattile ka Koenigsegg, Hennessey ja SSC.

Meedia: Bugatti

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.