Esmaspäev, 25. september 2023
Noorte teadusvõistluse Rakett69 teadustoimetaja Juhan Koppel õpetab, kuidas nutikalt pakkida auto järelkäru: eesmärk on ruumisäästlikult laduda järelhaagisele võimalikult palju väärtuslikke kaste.

Auto järelhaagise pakkimiseks tuleb kõigepealt teada kui palju see maksimaalselt kaupa mahutab, seejärel hinnata kastide kogust ja väärtust ning need suuruse järgi ära sorteerida.

Kui eesmärk on komplekteerida võimalikult kallis kärutäis, tuleb eelisjärjekorras tõsta peale hinnalisemad kastid ning need omavahel sobituma panna nii, et ära saaks kasutatud kogu käruruum.

Ehkki ülesanne ei käsitle kastide sisu, on tähtis teada paari kuldreeglit, et kärusse asetatud kastid hiljem muljutud ei saaks või katki ei läheks. Kaup tuleb kastidesse pakkida korralikult ja isoleerida välismõjude eest.

[dropcap]* [/dropcap]Kasutatud kastide vastupidavus on väiksem, seega tuleks eriti kalli kraami puhul alati võtta uus kartongkarp.

[dropcap]* [/dropcap]Õrnade esemete kasti pakkimiseks varu korralik kogus pakkepaberit, mullikilet, penoplasti tükke. Ei piisa, kui viskad õrnad esemed läbisegi täitematerjaliga karpi – iga ese peab olema kenasti eraldi pakitud.

[dropcap]* [/dropcap]Liiga väiksesse kasti ei ole mõistlik suruda suuri asju. Liigne raskus lõhub kasti põhja. Loe enne pakkima hakkamist, mitu liitrit ja kui rasket kaupa kasti pakkida võib.

[dropcap]* [/dropcap]Ja vastupidi ka: suures kastis liiga vähe asju ja palju täitematerjali tekitavad kindlasti olukorra, kus ümbris saab muljutud ja asjad katki litsutud.

[dropcap]* [/dropcap]Teibi ja kileta korralikult! Sulge kasti pealmine külg ja põhi H-kujulise teipimismustriga. Kasuta selleks tugevat pakketeipi. Vajadusel kileta raskemad pakid.

[dropcap]* [/dropcap]Märgista kastid: mis asjad, kui õrnad, kui palju, kuidas tõsta. Järelhaagise, kolimisauto või mistahes muu aluse pakkimisel kehtib nn. poekoti reegel: rasked asjad allpool, õrnad peal.

Rakett69 üheksas hooaeg alles ETV-s käib, ikka laupäeviti kell 19:35. Saab näha hiiglanutikaid noori ja imestada, mida kõike annab pea ja käte koostöös ellu viia. Juhani kuldseid käsi ja keeruliste asjade lihtsaid videoselgitusi saab jälgida Vimeo-kanalist.

Kaanepilt: Rakett69

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.