blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Galerii! Volkswagen esmaesitles Eestis uut Amarok – kastikat

Sel nädalal esmaesitles Volkswagen Eestis uut Amarok – kastikat. Pikap on saanud senisest moodsama välimuse ning selle salong on sõiduautolikum. Amarokile pakutakse kolme varustuspaketti ja kahte eri võimsusega diiselmootorit. Hind algab 31 354 eurost. Tootja annab Amarokile 4-aastase või kuni 120 000 kilomeeti läbisõidugarantii. Toome lugejateni galerii Balti Jaamas toimunud esitluselt.

Volkswagen Amarok on saanud oma nime inuiti keelest ja tähendab hunti. Auto on ehitatud vastu pidama rasketele ilmastiku – ja maastikutingimustele, sel on kandevõimet rohkem kui tonni jagu ning valikus on ka 4MOTION pidev nelikvedu.

NELIKVEDU Lülitatav nelikvedu 4MOTION jagab Amaroki mootori veojõu võrdselt esi- ja tagasilla vahel. Ühe nupuvajutusega saab juht sisse lülitada pideva nelikveo. Lisaks lülitatavale nelikveole on Amarok saadaval ka pideva 4MOTION-nelikveoga. Sellega koos kuulub põhivarustusse ka elektrooniline juhitavuskorrektor (ESP).

KANDEVÕIME Tugevdatud lehtvedrude korral ulatub kastika maksimaalne kandevõime 1147 kiloni. Kes nii suurt kandevõimet ei vaja, võib otsustada komfort-lehtvedrude kasuks. Nendega suudab Amarok vedada kuni 948-kilost koormat. 2,52-ruutmeetrine veokast on 1222 millimeetriga omas klassis kõige laiem ning võimaldab euroaluseid paigutada ka ristiasendis.

JÕUALLIKAD Amarokile pakutakse esialgu kaht jõuallikat: 2,0-liitrist TDI-mootorit võimsusega 90 kW* ja jõulist 2,0-liitrist BiTDI-mootorit. Seda viimast on nimetatud võimsalt ökonoomseks, kaks turbolaadurit annavad jõuallikale muljetavaldava tõmbe madalatel ja suurema võimsuse kõrgematel pööretel.

120 kW (163 hj) võimsust ja 400 Nm pöördemomenti kindlustavad dünaamilise sõidu suhteliselt viisaka kütusekulu juures: tagaveo ja 2,0-liitrise TDI-mootoriga Amarok tarbib keskmiselt vaid 7,3 l kütust 100 km kohta.

INTERJÖÖR Amarok on läinud konkurentidega sama teed ning kujundanud sõitjateruumi ümber sõiduautolikult mugavaks. Amaroki kabiinis on mugavad istmed, ohtralt pea- ja jalaruumi, madal müratase ning piisavalt panipaiku.

Kvaliteetne interjöör ja panipaigad võimaldavad suurema töömugavuse. Ka turvaabiliste nimekiri on pikk: põhivarustusse kuuluvad mitte ainult juhi ja kaassõitja turvapadi, vaid ka ABS, ESP koos haagisestabilisaatoriga, paigaltvõtu- ja laskumisabiline ning veel üht-teist.

HINNASTAMINE Volkswagen pole Amaroki hinnastamisel ilmselt kunagi püüdnud konkurentidele väiksemate numbritega ära teha. Uue Amaroki hinnad algavad 31 000 eurost kõrgemal ning lõpevad 40 000 euro juures. Lisavidinatega on tõenäoliselt võimalik auto hinda veel pisut kergitada.

Vaadates praegust pürgimust, luua senisest mugavam ja moodsam sõiduvahend, võib eeldada, et Amarok liitub nn. elustiilikastikate segmendiga ning püüab ostjaid leida uutest segmentidest, peamiselt nelikveoliste linnamaasturite kasutajate arvelt.

Amarok hinnad

Loe rohkem siit

GALERII. VAATA PILTE UUE AMAROK  – KASTIKA ESITLUSELT BALTI JAAMAS

Allikas ja meedia: maaletooja

Läheb müramiseks! Volkswagen Amarok saab 3-liitrise V6 diiselmootori

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com