Itaalia karabinjeeride uutele Alfa Romeo sõidukitele tahaks ilu pärast jalgu jääda

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Itaalias karabinjeeride sõiduvõimekusele allahindlust ei tehta. Sõjaväeline politsei on korda kaitsnud muuhulgas Lamborghini Gallardo ning Huracáni roolis. Äsja anti karabinjeeridele üle kaks Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio tippmudelit, millel on peal politsei tööks vajalik erivarustus ning mille sõiduomadused nõuavad rooli istuvalt korrakaitsjalt eelnevat koolituse läbimist.

Itaalias on politseiautode hellitusnimede hierarhia kenasti paigas: karabinjeeridel on kiired ja püüdmatud gasellid, tavapolitseil ustavad pantrid ja salapärased öökullid (tunnusmärkideta sõidukid). Alfa Romeo on korrakaitsjate koostööpartner juba ajalooliselt – alates Teisest maailmasõjast on politsei ja sõjaväepolitsei sõitnud just seda marki autodega. Varasemalt on karabinjeeride käsutuses olnud Alfa Romeo Alfetta,  90, 75, 155, 156 ja 159.

Nüüd on traditsioon küll muutumas, sest vastavalt Volkswageni kontserniga sõlmitud toetuslepingule tarnitakse itaallastele 4000 SEAT León alarmsõidukit. Siinkohal tuleb au anda itaallaste kohanemisvõimele: “tegelikult on León ju hispaania keelt kõnelev Golf”. Seda rõõmsamad olid näod, kui kaks erivarustuses Alfat mundrikandjatele üle anti. Alfa Romeo püüab võimsa Giulia Quadrifoglio kaudu end vähemalt meelde tuletada, olukorras kus fleet autodeks on mõni tuhat SEATi ei saagi muud teha, kui lihtsalt eriline olla ja püüda välja paista.

[huge_it_gallery id=”141″]

Tumesiniste Alfade kapoti all laulab 2.9-liitrine topeltturboga V6 mootor, millel on võimsust kuni 510 hobujõudu ja väänet 600 Nm (Ferrari 488 GTB, tuleb tuttav ette!). Õigeveolise Giulia Quadrifoglio jõud vahendatakse mootorilt tagateljele Getragi kuuekäigulise manuaalkasti abil. “Nullist sajani” kulub vaid 3.9 sekundit ning lõppkiiruseks on 305 km/h. Sellise looma maharaputamine võib pahalastel üle jõu käivaks osutuda.

Kahe gaselli tööpiirkond jääb Rooma ja Milano teedele. Liikluses on neid autosid lihtne eristada – tumesinine värv kontrastis valge ja punasega, katusel leedalarmid, vilkurid ees ja taga ning suured “Carabinieri” – tekstid ei jäta soovijatele valikuvõimalust – selle imetlusväärse autoga tahaks lähemalt tuttavaks saada! Kasvõi ilu pärast!

Kel õnnestub autosse sisse pääseda, saab aimu, mida tähendab tänapäeval sõjaväelise politsei töö. Karabinjeeride Alfad on täis spetsvarustust, kust ei puudu muuhulgas lukustatav panipaik relvadele, defibrillaator elustamiseks ja kaks laetavat leed-prožektorit, mille tugev valgusvoog põgeneja oma haardesse võtab. Karabinjeerid on varustatud kaasaegse sidetehnikaga, kaassõitja käsutuses on suur tahvelarvuti ja lülitid, mille abil kiiresti sireen ja vilkurid peale lülitada.

Mitte iga sinises mundris sirgeselgne karabinjeer ei saa istuda Giulia Quadrifoglio rooli. Selleks, et gaselliga bandiite püüdma minna, tuleb läbida spetsiaalne sõidukoolitus Varano de Melegari rajal; ja seda koolitust kirjutatakse välja vähestele, eriti usaldusväärsetele. Kursuse läbinud karabinjeeril on gaselli roolis õigus täita eriülesandeid; ka selliseid, mis nõuavad eri ametkondade laitmatut koostööd: sinipunavalged Giuliad võivad edaspidi vajalikuks osutuda kiiretes kriisioludes, näiteks doonorelundite transpordil.

Alfa Romeo karabinjeer

ACCELERISTA KOMM Rohkem ilusaid, kiireid ja vihaseid korrakaitsjatele! Esiteks teeb see linnapildi rõõmsamaks ja toob naeratuse suule ka politseinikele. Teiseks paneb see kurikaelad ehk järgi mõtlema, kas ikka tasub…eest ära ei pääse ja kinnimaja paistab nagunii. Kolmandaks, ah, andke Alfale mänguruumi! Toome margi uuesti püüne pääle, puhume tolmu radiaatorivõrelt ja hakkame tegusid tegema! Ilusatest autodest ei saa iialgi küllalt.

Allikas: itaalia karabinjeeride pressiteade. Meedia: Alfa Romeo, carabinieri.it

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.