Esmaspäev, 4. detsember 2023
Møller Auto möödunud aasta müügistatistika kohaselt ostavad Eesti inimesed enim linnamaastureid. Populaarseimaks mudeliks on jätkuvalt Tiguan, seda nii enne kui pärast mudeliuuendust ning kunagise luksusena on laiatarbekasutusse jõudnud roolisoojendus, mille vastu tunneb huvi iga teine uue auto ostja.

Møller Auto Tallinna esindustest osteti möödunud aastal enim Passateid (31% kogumahust), Tiguane (21%) ja Golfe (20%). Automudelitest domineerivad ülekaalukalt linnamaasturid ehk Tiguanid, Touaregid, T-Roc’id ja T-Crossid, mis moodustas 40 protsenti müügist. Tarbesõidukitest pool olid esirinnas Crafterid, gaasiautosid müüdi aasta jooksul kokku 28 tükki.

Kevadine koroonakriis Eestis hinnalangust kaasa ei toonud, kuna kogu tarneahel peatus, sulgemine hõlmas kõiki osapooli ja laojääki ei tekkinud. Olukorrast tingituna suurenes märkimisväärselt ka veebimüük.

„Kriisi tõttu lükkasid paljud oma autoostud edasi ning tegelikult pole olukord veel senini taastunud. Tuleviku osas on inimesed ebakindlad ja on toimunud järsk müüginumbrite suurenemine kasutatud autode segmendis,“ ütles Møller Auto Ülemiste tegevjuht Tarvi Hirv.

Møller Auto Tallinna 2020. aasta müügimahust moodustasid kasutatud autod 30 protsenti, mida oli võrreldes 2019. aastaga pea poole võrra rohkem. Kasutatud autodest eelistavad Møller Auto kliendid enim Volkswagenit (81%), Škodat (14%) ja Audit (3%). Pool nendest olid bensiini- ja pool diiselmootoriga.

Volkswageni uutest automudelitest jõudis mullu turule kaheksanda põlvkonna Golf ning mudeliuuenduse tegid läbi Tiguan, Arteon ja Touareg. Vaieldamatult populaarseim linnamaastur on Tiguan, seda nii enne kui ka pärast mudeliuuendust. Uuest aastast on peaaegu kõik Volkswageni mudelid saadaval ka pistikhübriididena.

Möödunud aastal sai Volkswagenist Baltikumi populaarseim elektriautode kaubamärk ning elektriautode müük kasvas kolme riigi peale 1155 protsenti. Populaarseimateks elektriauto mudeliteks olid sõiduautode segmendis ID.3 ja tarbeautode segmendis eCrafter.

„Ka Eesti inimesed uurivad elektriautode kohta üha rohkem. Keskkonnasõbraliku autovalikuna on tõusuteel ka hübriidautod, mille kasuks räägivad väiksemad saastenumbrid ning parem sõidudünaamika,“ lisas Møller Auto Mustamäe esinduse tegevjuht Raido Lembit.

Volkswageni ülemaailmne strateegia 2020. aastal oli tugevdada kaubamärgi efektiivsust ja vähendada kulusid. Koroona-aastaga tuli kohaneda, töötati välja kontaktivabad proovisõidud ja autode üleandmised ning virtuaalne Volkswageni kauplus ühes 360° veebiesindusega, kus klientidel on võimalik tutvuda uute mudelitega ning soetada neid kodust väljumata.

Foto: Volkswagen

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.