Platvormtaksod on mugav ja üsna odav võimalus sihtkohta jõuda. Teenuse pakkujaidki on tulnud järjest juurde. Ent probleemid püsivad. Kuidas varahommikul õigeks ajaks lennujaama jõuda? Kuidas Laagrist või Viimsist üleüldse liikuma pääseda? Selgub, et isegi Uber ei oska kohe head lahendust pakkuda.

Möödunud nädalal alustasid Uber ja Tallink Takso koostööd – edaspidi võib uberdaja ukse ette sõita ka Takso24 märki kandev auto. Uberi algatusele reageeris Taxify, mis teatas, et nendegi platvormilt saab Takso24 autosid.

Küsimusele, kas nüüd võib sõidujagamisplatvormide igipõlise mure – kui on vaja, ei pruugi autot ollagi – lugeda lahendatuks, vastas Taxify esindaja, et töö käib.

Uber Baltikumi tegevjuht Enn Metsar on oma vastustes üsna vaoshoitud: kuna juhtidel on vabadus otsustada ise, millal nad tööd teevad, siis ei paista vähemalt esialgu ka selles rakenduses tunneli lõpust valgust. Lennukile tuleb poolest ööst ikka kuidagi käsitsi tormata.

Sagedase reisijana huvitab mind, kuidas Uber tagab kasutajatele võimaluse jõuda varahommikul sõidujagamisteenuse abil Tallinna Lennujaama või Balti jaama? Juhtidel on vaba valik otsustada, millal töötavad. Nii on olukord, kus autosid lihtsalt pole, väga tavaline.

On loomulik, et tellitavate teenuste puhul nagu sõidujagamine, saavad autojuhid ise valida endale sobiliku töögraafiku. Taoline vabadus töötab üldjuhul kõigi kasuks, kuna sellisel juhul on teenust pakkuvad autojuhid väga motiveeritud oma kliente sõidutama.

Aeg-ajalt võib aga ette tulla olukordi, kus teenuse nõudlus ületab pakkumise. Loomulikult soovime omalt poolt pakkuda kiiret ja usaldusväärset sõiduteenust ning et kindlustada piisavate autode olemasolu, alustasime hiljuti koostööd Tallinki taksodega.

Kuna sõidujagamisteenuse populaarsus on üha enam kasvamas, jätkame võimaluste otsimist, mis muudaksid teenuse kasutamise klientidele veelgi paremaks.

Nõmmelt, Laagrist, teistest linnalähedastest piirkondadest on praktiliselt võimatu autot saada. Kuidas seda olukorda lahendate?

Räägime siinkohal samast asjast – kuna autojuht saab ise otsustada kus ja millal töötada, võib see mõnikord tekitada olukorra, kus teenuse nõudlus ületab pakkumise.

Loodame, et sõidujagamisteenuse muutumisel veelgi populaarsemaks, suureneb teenuse kättesaadavus ka nendes piirkondades.

Kas Tallink Taksole on tulemas järge ehk koostöö võiks areneda ka teiste taksofirmadega?

Esmalt soovime loomulikult väga näha, kuidas pilootprojektil minema hakkab, kuna oleme alles koostöö algjärgus. Oleme aga väga põnevil ja usume, et taoline koostöö aitab meil klientidele pakkuda usaldusväärset ja kiiret sõiduteenust.

Nüüd üks raske küsimus. Sõidujagajad kurdavad, et kindlustuse preemiasummad on kosmilised, kui märkida, et autot kasutatakse teenuse osutamiseks. Kas Uber on selle olukorra lahendada suutnud?

Oleme alustanud koostööd Ergo kindlustusega, mis võimaldab nüüd soodustust Uberi platvormi kasutavatele autojuhtidele.

Samuti teame, et mõned kindlustusfirmad pakuvad mõistlikke hindasid harva sõidujagamisteenust osutavatele autojuhtidele. Me soovitame autojuhtidel võtta ühendust erinevate firmadega, et saada parim pakkumine.

Kui tubli on Uber Eesti muudes piirkondades peale Tallinna? Kus linnades-asulates saab veel muretult “uberdada”?

Hetkel tegutseme üksnes pealinnas, Tallinnas. Oleme küll huvitatud ettevõtte laiendamisest, kuid konkreetset laiendusplaani meil praegu ei ole.

ESIMENE PÄÄSUKE

Kogu selle “aga kuidas ma varahommikul lennukasse saan?” – teema peale võttis meie toimetajaga ühendust uusima teenusepakkuja, Hope platvormi esindaja  ja andis teada, et nende kaudu saab auto rahulikult ette tellida ning õigel ajal on see ka ukse ees ja viib kohale.

Kaanepilt: Uber, Flickr

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.