KolmapÀev, 29. november 2023
Platvormtaksod on mugav ja ĂŒsna odav vĂ”imalus sihtkohta jĂ”uda. Teenuse pakkujaidki on tulnud jĂ€rjest juurde. Ent probleemid pĂŒsivad. Kuidas varahommikul Ă”igeks ajaks lennujaama jĂ”uda? Kuidas Laagrist vĂ”i Viimsist ĂŒleĂŒldse liikuma pÀÀseda? Selgub, et isegi Uber ei oska kohe head lahendust pakkuda.

Möödunud nĂ€dalal alustasid Uber ja Tallink Takso koostööd – edaspidi vĂ”ib uberdaja ukse ette sĂ”ita ka Takso24 mĂ€rki kandev auto. Uberi algatusele reageeris Taxify, mis teatas, et nendegi platvormilt saab Takso24 autosid.

KĂŒsimusele, kas nĂŒĂŒd vĂ”ib sĂ”idujagamisplatvormide igipĂ”lise mure – kui on vaja, ei pruugi autot ollagi – lugeda lahendatuks, vastas Taxify esindaja, et töö kĂ€ib.

Uber Baltikumi tegevjuht Enn Metsar on oma vastustes ĂŒsna vaoshoitud: kuna juhtidel on vabadus otsustada ise, millal nad tööd teevad, siis ei paista vĂ€hemalt esialgu ka selles rakenduses tunneli lĂ”pust valgust. Lennukile tuleb poolest ööst ikka kuidagi kĂ€sitsi tormata.

Sagedase reisijana huvitab mind, kuidas Uber tagab kasutajatele vÔimaluse jÔuda varahommikul sÔidujagamisteenuse abil Tallinna Lennujaama vÔi Balti jaama? Juhtidel on vaba valik otsustada, millal töötavad. Nii on olukord, kus autosid lihtsalt pole, vÀga tavaline.

On loomulik, et tellitavate teenuste puhul nagu sĂ”idujagamine, saavad autojuhid ise valida endale sobiliku töögraafiku. Taoline vabadus töötab ĂŒldjuhul kĂ”igi kasuks, kuna sellisel juhul on teenust pakkuvad autojuhid vĂ€ga motiveeritud oma kliente sĂ”idutama.

Aeg-ajalt vĂ”ib aga ette tulla olukordi, kus teenuse nĂ”udlus ĂŒletab pakkumise. Loomulikult soovime omalt poolt pakkuda kiiret ja usaldusvÀÀrset sĂ”iduteenust ning et kindlustada piisavate autode olemasolu, alustasime hiljuti koostööd Tallinki taksodega.

Kuna sĂ”idujagamisteenuse populaarsus on ĂŒha enam kasvamas, jĂ€tkame vĂ”imaluste otsimist, mis muudaksid teenuse kasutamise klientidele veelgi paremaks.

NÔmmelt, Laagrist, teistest linnalÀhedastest piirkondadest on praktiliselt vÔimatu autot saada. Kuidas seda olukorda lahendate?

RÀÀgime siinkohal samast asjast – kuna autojuht saab ise otsustada kus ja millal töötada, vĂ”ib see mĂ”nikord tekitada olukorra, kus teenuse nĂ”udlus ĂŒletab pakkumise.

Loodame, et sÔidujagamisteenuse muutumisel veelgi populaarsemaks, suureneb teenuse kÀttesaadavus ka nendes piirkondades.

Kas Tallink Taksole on tulemas jÀrge ehk koostöö vÔiks areneda ka teiste taksofirmadega?

Esmalt soovime loomulikult vÀga nÀha, kuidas pilootprojektil minema hakkab, kuna oleme alles koostöö algjÀrgus. Oleme aga vÀga pÔnevil ja usume, et taoline koostöö aitab meil klientidele pakkuda usaldusvÀÀrset ja kiiret sÔiduteenust.

NĂŒĂŒd ĂŒks raske kĂŒsimus. SĂ”idujagajad kurdavad, et kindlustuse preemiasummad on kosmilised, kui mĂ€rkida, et autot kasutatakse teenuse osutamiseks. Kas Uber on selle olukorra lahendada suutnud?

Oleme alustanud koostööd Ergo kindlustusega, mis vĂ”imaldab nĂŒĂŒd soodustust Uberi platvormi kasutavatele autojuhtidele.

Samuti teame, et mĂ”ned kindlustusfirmad pakuvad mĂ”istlikke hindasid harva sĂ”idujagamisteenust osutavatele autojuhtidele. Me soovitame autojuhtidel vĂ”tta ĂŒhendust erinevate firmadega, et saada parim pakkumine.

Kui tubli on Uber Eesti muudes piirkondades peale Tallinna? Kus linnades-asulates saab veel muretult “uberdada”?

Hetkel tegutseme ĂŒksnes pealinnas, Tallinnas. Oleme kĂŒll huvitatud ettevĂ”tte laiendamisest, kuid konkreetset laiendusplaani meil praegu ei ole.

ESIMENE PÄÄSUKE

Kogu selle “aga kuidas ma varahommikul lennukasse saan?” – teema peale vĂ”ttis meie toimetajaga ĂŒhendust uusima teenusepakkuja, Hope platvormi esindaja  ja andis teada, et nende kaudu saab auto rahulikult ette tellida ning Ă”igel ajal on see ka ukse ees ja viib kohale.

Kaanepilt: Uber, Flickr

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.