Nordica lõpetas 2017. aasta ligi 0,9 miljoni euro suuruse kasumiga. Kodumaise lennufirma teine majandusaasta oli igati edukas, prognoositud 6 miljonilise kahjumi asemel jäädi plussi. Hea tulemuse aluseks on reisijad, keda oli möödunud aastal tunamullusega võrreldes 68% rohkem.

Nordic Aviation Group ASi juhatuse esimees Jaan Tamm ütles kokkuvõtet tehes, et 2017. aastat iseloomustavad planeeritust hoogsam kasv ja oluliselt paranenud majandustulemused.

„Soovin veel kord tänada eelkõige meie reisijaid, kes on uskunud oma lennufirmasse ja tänu kellele saame täna seda positiivset uudist jagada. Uue lennufirma ülesehitamine ei ole olnud lihtne ja oma inimeste toetus on siin kriitilise tähtsusega. Suur tänu usalduse eest,“ lisas Tamm.

NÜÜDSEKS JUBA 19 LENNUKIT

Eesti lennufirma alustas 2017. aastat 6 lennukiga. 12 kuu jooksul lisandus lennukiparki 10 lennukit. See tegi Nordicast Põhja-Euroopa ühe kõige kiiremini kasvava lennuettevõtte.

Aasta jooksul avati Tallinnast uued lennuliinid Peterburi, Hamburgi ja Göteborgi ning Nordica lennusihtkohtade arv suurenes 15-lt 18-le.

Nordica missioon on luua Eesti jaoks lennuühendused ja toetada seeläbi Eesti ühiskonna, majanduse ja turismi arengut. Nordicaga Tallinnast lendavate reisijate arv kasvas koguni 68 protsenti ja Tallinna lennujaamas ollakse selgelt turuliidri positsioonil.

Kohaliku turu väiksuse tõttu on kodumaise lennuettevõtte eesmärk jätkusuutliku ja kasumliku lennuettevõtte ülesehitamisel pöörata suurt tähelepanu teenuste osutamisele ka välisturgudel.

Selle kaudu avaneb Eesti lennufirmal võimalus saavutada mastaabiefekti, alandada ühikukulusid ning teenida lisatulusid.

Nordica on kasvanud praeguseks piirkonna arvestatavaks regionaallennufirmaks, käitades juba 19 lennukit. Seega on Nordica Eesti läbi aegade suurim lennuettevõte.

Eesti lennufirma ekspordib edukalt lennuteenuseid nii Rootsi, Taani, Poola kui ka Hollandisse ning annab tööd ligi 450-le lennundusspetsialistile Eestis ja välisriikides.

Allikas: Nordica pressiruum. Kaanepilt: Ylle Rajasaar

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.