Õed Luiged valmistuvad 2020. aasta Tokyo olümpiamängudeks tiiminime all Trio to Tokyo, soovides järgmistel suvemängudel teha taas ajalugu ja maratonidisantsil kolmekesi finišeerida. Äsja said nad kätte uhiuue Toyota C-HR hübriidi võtmed ning lubavad autot omavahel sõbralikult jagada.

Sensatsiooniline maratonijooksjate kolmik, Leila, Liina ja Lily Luik on võitnud kõikjal poolehoidjaid. Trio to Tokyo tiimi toetab juba mõnda aega tublilt Toyota Baltic, kelle esindajad ulatasid äsja kolmikõdedele tuttuue C-HR kupeemaasturi võtmed.

Seni on kolmikud pidanud autoga liikumiseks paluma abi oma treenerilt või siis kombineerima sõite Lily pisikese “Pesukaruga”.

Moodne, ruumikas ja ökonoomne hübriidajamiga auto annab soovitud vabaduse nii sportlastele kui ka nende treenerile, kes siiani trio sõite peamiselt on korraldanud. Trio to Tokyo tiimi kuuluvad lisaks kolmele õele veel treener Harry Lemberg ja massöör Kristjan Oras.

AUTO VALIKU TINGIS PRAKTILINE VAJADUS

Võtmete piduliku üleandmise tseremoonia järel puistavad reporterid Trio to Tokyo küsimustega üle. Naised on elevil, sest tänavune hooaeg lubab rahulikult tippvormi poole liikuda. Uurisime, millised on esimesed tunded uue autoga seotult, kuidas kolmekesi ühe auto jagamist korraldatakse ning kuhu viib esimene sõit?

Miks te just Toyota C-HR hübriidi kasuks otsustasite?

Ohohoo… ega muud valikut ei olnudki. Hübriid on väga ökonoomne ja energiat säästev ja mõnus sõita. Seda autot on positiivselt kiidetud, ja me usume ise ka, et see on hea auto.

Aja efektiivne kasutamine on sportlase jaoks äärmiselt oluline, sest targasti kulutatud aeg võimaldab võtta maksimaalse nii treeningust kui puhkusest.

Kui autohuvilised te olete?

Pärast seda kui juhiload saime, oleme rohkem autohuvilised. Aga fännid küll ei ole. Põhjalikku hullust ei ole. Tahaks autot, mis oleks hea ja seda igas mõttes – nii meile kui ka keskkonnale.  Hübriid seda just pakub.

Kui palju te autoga sõidate?

No päris palju. Ikka iga päev. Aga mitte me kõik, sest Tartus saab muidugi hakkama jalgsi või rattaga kui elad kesklinna lähedal, siis autokasutust ei ole. Aga kui tahad kuskile mujale minna, uutele radadele jooksma või Elvasse, siis peab autoga ikka sõitma.

Teil on nüüd kolme peale üks auto, kuidas te seda jagama hakkate?

Eks me teeme graafiku. Praegu oleme mõelnud kuu kaupa jagada – kuu on Liina, siis Lily, siis Leila käes. Ja nagunii me ju liigume enamasti koos, eks siis üks sõidutab teisi. Võtame koos peale ja sõidame koos võistlustele.

Kui midagi autoga juhtub, kes siis vastutab?

(Naeravad) Ei teagi, eks see kes parasjagu sõidab. Polegi sellele väga mõelnud veel, eks see ajapikku kujuneb välja, kes hoolduses käib jne.

Kuidas te siiani olete liikunud, kas teil on omal autod olnud?

On ja ei ole ka. Lilyl on ainsana olnud auto… (Lily) eks ma kavatsen selle maha müüa nüüd, ei hakka kahte autot ülal pidama ju.

Lily, mis autost te siis nüüd C-HRi kasuks loobute?

Pesukaru! Peugeot 208, selline väike, kaheukseline punn. Armas punn küll, aga nüüd siis peab selle maha müüma, sest teine auto on ökonoomsem ja suurem.

Kuhu viib teid esimene sõit?

No Tartusse ära kõigepealt, koju. Ja siis on esimene sõit äkki Tartu ülikooli spordihoonesse, trenni. Ja kui võistlustele, siis on tulemas Viljandi ümberjärve jooks, sinna läheme.

Enne oligi nii, et kellelgi meist autot ei olnud, ja treener pidi meid vedama kogu aeg. Ja kasvõi kui tahtsime maale vanaemale külla minna, pidime temalt autot laenama või siis tema pidi meid vedama. No kaua ta ikka taksot mängib?! Nüüd saab ta omi asju teha, me saame ise liikuma.

TRIO TO TOKYO: OM-KS PARIMASSE VORMI!

Rio olümpiamängudel kaks aastat tagasi maailma tähelepanu pälvinud kolmikõed Luiged on viimastel hooaegadel keskendunud lühematele distantsidele ja üldisele füüsilisele ettevalmistusele.

Eesmärk on olla parimas vormis siis, kui on aeg OM-normatiivide täitmiseks ehk järgmisel hooajal. Luikede tiheda treeningkava vahele on mahtunud osalemine Toyota suures rahvusvahelises mainekampaanias „Start Your Impossible“.

„Ettevalmistus Rioks andis palju hinnalisi õppetunde, mida uues olümpiatsüklis vältida, et hoida keha parimas konditsioonis just siis, kui selleks kõige suurem vajadus on. Olen teel tagasi ja ootan võistlemist huviga,“ ütleb Leila Luik.

„Soovin lähiaastail parandada isiklikku rekordit nii maratonis kui lühematel distantsidel ja teha hea soorituse järgmise aasta Doha maailmameistrivõistlustel. Suurim soov on teha teoks see, millest Rios napilt puudu jäi ning koos Leila ja Lilyga maraton finišeerida,“ lisab Liina.

„Talvel kimbutanud vigastused on jooksuettevalmistust pisut seganud ja tähtsamad stardid teen sügisel. Kindlasti olen üldfüüsiliselt elu parimas vormis, nüüd tuleb ka jooksuvorm järele tuua,“ lausub Lily.

TOYOTA BALTIC TOETAB RÕÕMUGA

Toyota Baltic ASi tegevjuhi Osvaldo Valentini sõnul on tal hea meel, et Toyota saab anda oma panuse Luikede ettevalmistusse ajaloo tegemisel.

„Olümpialiikumise globaalse toetajana soovib Toyota aidata kaasa säravate saavutuste sündimiseni ka kohalikul tasandil. Need ei pruugi alati olla maailmarekordid, vaid eneseületus ja jõudmine selleni, mis paljudele võib näida võimatu. Õed Luiged on just sellise sihikindluse näiteks ja mul on rõõm, et saame anda panuse nende teel Toyota kodumaale Jaapanisse,“ räägib Valentini.

Õed Luiged osalesid sel talvel ka Toyota rahvusvahelises projektis pealkirjaga Start Your Impossible, mis on suurima mõõtkavaga mainekampaania, kus Eesti sportlased kunagi osalenud.

Kampaania esimeses filmis Mobility for All aitavad õed tutvustada transpordilahendusi, järgmise põlvkonna liikumisvõimalusi ja täiustatud tehnoloogiaid.

„Toyota projekt andis fantastilise võimaluse kogeda suure ettevõtte suure kampaania sündimist. Selle sõnum ja üleskutse alustada teed oma võimatuna näiva unistuse saavutamiseks kõnetas meid väga isiklikult. Meie saavutus kolmekesi Rio OMi maratonil startida oli midagi, mis meie hilist sportlastee algust arvestades tundus täiesti utoopiline,“ meenutab Leila kolmikute tähelendu.

Fotode autorid Ylle Rajasaar ja Kalev Lilleorg

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.