Üks asi viib teiseni: halva ilmaga Kärdlas maanduda ei saa, Transaviabaltika kaotab reisijaid

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Puuduv täppismaandumise seade ei soosi Tallinn-Kärdla-Tallinn suunal reisijate arvu kasvu. Novembris jättis liini teenindav Transaviabaltika ilmastiku tõttu Hiiumaa suunal ära kuus lendu. Ebastabiilse olukorra tulemusena on lendude täitumuseks vaid 33%.

Transaviabaltika lennukite jaoks on heitlikud ilmaolud Kärdlas maandumisel paras väljakutse, sest lennuväljal puudub täppismaandumise seade. Seadme jaoks on valitsus eraldanud raha ning 2018. aastal peaks Kärdla lennuvälja uuendamistöödega algust tehtama. Seni tuleb taluda ebastabiilset olukorda.

„Iga ärajäänud lend paneb põntsu reisijate usaldusele ja kui on näha, et ilm ei soosi graafikujärgset väljumist või lendamist üldse, siis reisija otsustab aeganõudvama, kuid kindlama transpordivahendi kasuks. Kahjuks üks selline kehv kogemus ei soosi ka lendamise juurde tagasi tulema,“ nentis Must Kärdla lennuväljal puuduvast täppismaandumise seadmest (ILS) tingitud mõjusid lennureisidele.

SAAREMAA ÜHENDUSEGA MURET EI OLE

“Tallinn-Kuressaare-Tallinn lendude teenindamine toimus tavapäraselt heas rütmis,“ lausus Must ja lisas, et ilmastikuoludest ärajäävaid lende sellel suunal ei tule lennuettevõttel ette. “Talvekuudel on Kuressaarde lendajate arv püsinud stabiilselt 1300-1350 vahel”.

Rene Musta sõnul püsivad ka populaarsed lennupäevad talvel samad, mis suvel ehk siis reeded ja pühapäevad. Must lisas, et nendeks päevadeks võiks planeerida Tallinn-Kuressaare-Tallinn graafikusse ka keskpäevase lisalennu.

Lennuettevõtte esindaja tõi välja, et Kuressaare reisijate arv on võrreldes möödunud aasta sama perioodiga kasvanud ligi 200 reisija võrra.

TRANSAVIABALTIKA NOVEMBRI LENNUSTATISTIKA

Novembris teenindati Tallinn-Kuressaare-Tallinn suunal 52 lendu
Kuressaare lendude täitumus oli 1314 reisijaga 66 protsenti
Tallinn-Kärdla-Tallinn liinil teenindati 46 lendu
Ilmastiku tõttu jäi 6 lendu Kärdlasse teostamata
Kärdla lendude täitumus oli 577 reisijaga 33 protsenti

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi hankel saarte lennuühenduse pidamiseks tegi kolmest pakkujast parima pakkumise Leedu ettevõte Transaviabaltika.

Leping pakkumuse võitnud ettevõttega kestab kuni 31. maini 2019. Transaviabaltika lennuliinide projektinimetus Eestis on Saartelennuliinid, mis teenindab maavalitsustega sõlmitud lepingute läbi lende Kuressaarde ning Kärdlasse. Nädalas lennatakse 12 korda nii Tallinn – Kuressaare – Tallinn liinil kui ka Tallinn – Kärdla – Tallinn liinil.

Kaanepilt: Jüri Norkroos. Allikas: lennuettevõtte pressiruum

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.