blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com

Aprilli automüük Eestis: Toyota on jälle sadulas ja riisub ka mudelitabelis koore5 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Aprillis hakkas uute sõiduautode müük taas ülespoole rühkima: võrreldes aastataguse ajaga tehti 4,5% parem tulemus. Margitabeli tipus troonib taas kord Toyota, mis teeb puhta töö ka mudelitabelis. Kõige rohkem osteti aprillis RAV4 linnamaasturit, järgnes Corolla.

Aprillis müüdi Eestis 2534 uut sõiduautot, mis – arvestades nelja kuu müügitulemust (8708) kokku – on üsna äkiline tulemus. Põhimõtteliselt kolmandik kõigist tänavustest uutest autodest müüdi naljakuul.

Segmentide lõikes mingeid uudiseid ei ole. Eesti autoostja armastab maasturilaadseid tooteid. Üle veerandi, 25,3% uudismüükidest moodustasid keskmise suurusega linnadžiibid. Nagu näiteks RAV4, Škoda Kodiaq ja Nissan Qashqai. Viimatinimetatu on korraks tagasi ka mudelitabeli esikümnes.

Maasturitaoliste kannul tulid 23,5% väike-keskklassi sõiduautod: Toyota Corolla, Škoda Octavia, VW Golf. Corolla uus põlvkond on hästi vastu võetud, äsja teatas näiteks Tallink Takso suurtehingust.

Hübriidid rokivad, elektriautosid lisandub

Hübriidajamiga autod on leidmas oma kohta päikese all: aprillis müüdi neid 248 (mudelitabelisse vaadates on enamus neist Toyotad).

Elektriautosid võeti arvele rekordiline kogus: 13 M1 ja 3 N1 esmaregistreerimist Eestis. Uusi elektriautosid tuli juurde 6: 2 Jaguar i-Pace’i ja 1 Nissan Leaf ning lisaks 3 e-NV200 kahekohalist kaubikut, mis läksid Elektrilevi autoparki.

WLTPga on saadud joonele

AMTEL näeb vahepealse automüügilanguse ühe põhjusena asjaolu, et 2018. aastal vahetasid ettevõtted oma sõiduautod ökonoomsemate vastu. Võrdluses mulluse nelja kuuga on tänavune müük olnud kerges languses (3,8%).

Lisaks sellele, et eelmisel aastal seadusemuudatuse valguses soetati mõistlikumaid sõidukeid, on aasta algus autoturul üldiselt rahulikum. Tänavu on mitu tootjat oodanud oma uusi mudeleid ning WLTP kinnitusi.

Kevade tulles aktiveeruvad autoostjad ning ka WLTPga on asjad joonele saadud. Uudismudeleid jõuab järjest ja müük kasvab omasoodu.

Margitabeli tipus troonib Toyota

Margitabeli tippu tõusis aprillis Toyota 428 müüdud autoga, järgnesid Škoda ja Volkswagen, vastavalt 326 ja 194 sõidukiga.

Volkswagen lükkas esikolmikust välja Renault’, mida oleme harjunud juba pikka aega medalikohtadel nägema, nelja kuu lõikes on Renault siiski kolmandal kohal. Citroen on langenud kuuendaks.

Rõõmu teeb Opeli 9. koht – tänavu on mullusega võrreldes olnud küll paariprotsendine tagasilöök ent jätkates samas tempos, võib Opel aasta lõpus esikümnesse jäädagi.

Ja siis on Dacia ja Nissan, mis aprillis ka tublit müüki tegid. Kui vaadata suuremat pilti, võidutsevad edetabeli tipus PSA ja Renault-Nissani allianss (kolm marki), VAG (kaks nimetust) ja kaks soolovõistlejat, Toyota ja Kia.

Nelja kuu lõikes juhib mängu jaapanlaste Toyota 1237 müüdud autoga, kannul on Škoda ja Renault. Vahe I ja II koha vahel on vaid 89 sõidukit ent esimest ja kolmandat lahutab omavahel juba 515 autot. Suvaline võrdlus!

KohtMarkAprill 2019KohtMark2019 kokku
      
1TOYOTA4281TOYOTA1,237
2ŠKODA3262ŠKODA1,148
3VOLKSWAGEN1943RENAULT778
4RENAULT1894VOLKSWAGEN722
5PEUGEOT1805CITROEN573
6CITROEN1676KIA524
7KIA1397PEUGEOT493
8DACIA988HONDA329
9OPEL929OPEL328
10NISSAN8510DACIA323
Mudelitabel on samuti Toyota nägu

Mudelitest olid populaarseimad Toyota RAV4 ja Corolla, mida müüdi vastavalt 174 ja 125 tükki. Kolmandaks platseerus Škoda Octavia 113 autoga.

Nelja kuu lõikes juhib RAV4 täpselt 500 autoga, järgneb Škoda Octavia 358ga ja Berlingo 342 autoga. Toyota Corolla on teinud vinge tõusu ja on viiendal kohal. Tootja lootus, et Corolla võtab Aurise ja Avensise koha üle on ilmselt täitumas.

KohtMarkMudelAprill 2019KohtMarkMudel2019 kokku
        
1TOYOTARAV41741TOYOTARAV4500
2TOYOTACorolla1252ŠKODAOctavia358
3ŠKODAOctavia1133CITROENBerlingo342
4RENAULTClio784RENAULTClio297
5-6CITROENBerlingo775TOYOTACorolla286
5-6ŠKODAKodiaq776ŠKODAKodiaq276
7VOLKSWAGENGolf717VOLKSWAGENGolf205
8PEUGEOT3008608VOLKSWAGENTiguan200
9NISSANQashqai579KIASportage180
10DACIADuster5010ŠKODASuperb176

Tarbesõidukite turg tegi aprillis läbi 12,2% languse ja nelja kuu kokkuvõttes on tarbesõidukeid müüdud 7,7% vähem kui mullu samal perioodil.

Markidest oli aprillis edukaim Citroen 92 müüdud sõidukiga, Peugeot’d ja Renault’d osteti vastavalt 53 ja 45 sõidukit. Veokite segmendis läksid kõige paremini kaubaks Scania veokid, milliseid müüdi 37, ja teiseks kerkis Volvo 20 veokiga.

Citroen Berlingo näikse üldse olevat üks põnev auto, mis teeb ilma nii M1 kui N1 segmendis. Võiks ju arvata, et sõiduautode sekka jõuab “sidruni” kõrval ka sõsarmudel Peugeot Rifter, aga seni pole seda juhtunud, ent tarbesõidukite edetabelis on see 16 müüdud autoga kenal 9.-10. kohal. Partner-kaubik 8. kohal.

Ehk selgitab berlinksi edu asjaolu, et erinevalt Peugeot’st ei tehta vahet Partner-kaubikul ja Rifteri-mahturil, on üks Berlingo, kaks eri nägu. Kui sama loogikaga läheneda lõvikutsikale, siis müüdi aprillis 34 kaubikut.

KohtMarkMudelAprill 2019KohtMarkMudel2019 kokku
        
1CITROENBerlingo601CITROENBerlingo206
2RENAULTMaster252VOLVOFH120
3-5SCANIAR seeria213RENAULTMaster114
3-5FIATDucato214SCANIAR seeria103
3-5CITROENJumper215PEUGEOTPartner98
6-7VOLVOFH196TOYOTAHilux90
6-7DACIADokker VAN197CITROENJumper81
8PEUGEOTPartner188TOYOTAProace75
9-10PEUGEOTRifter169PEUGEOTRifter74
9-10VOLKSWAGENCaddy1610VOLKSWAGENCaddy57
Margitabel võrdluses 2018. aastaga

Heidame korraks pilgu tänavuse nelja kuu kogutabelile ja vaatame, mis on toimunud markide lõikes võrdluses mullusega.

Toyota on oma eelmise aasta tulemusest maas, aga nüüd on uued mudelid kohal ja müük läheb tõusujoones. Aasta lõpuks ollakse plussis, see on päris kindel.

Sama lugu Škodaga – Scala on esmaesitletud, muu mudelirivi müüb, mis mühin. Pluss tuleb. Renault’ osas ei oska praegu midagi öelda – tempo on olnud metsik. Kindlasti läheb Citroenil väga hästi ja võimalik et ka VW-l kui lojaalset publikut jagub.

Tavaautode tabelis on kõige kõrgemalt kukkunud Honda ja Mitsubishi, mis mõlemad on oma toodetega veidi ajale jalgu jäänud. Mazda seevastu on plussis ja Subaru langus ilmselt peatub kui jõuab uus Forester.

Noobelmarkide seas on tubli tõusu teinud Audi, aga ka Porsche lendab järjest kaunimalt. Tõsi, müüginumbrid on tavaautodega võrreldes ju väikesed, aga Eesti ongi üks… konnatiik.

MarkJaanVeebrMärtsAprMai2019 Kokku2018 YTDMuutusKoguse muutus
          
TOYOTA22922036042801,2371,400-11.6%-163
ŠKODA30923527832601,1481,151-0.3%-3
RENAULT1812231851890778787-1.1%-9
VOLKSWAGEN2181431671940722698+3.4%+24
CITROEN1521031511670573388+47.7%+185
KIA1481131241390524580-9.7%-56
PEUGEOT99821321800493434+13.6%+59
HONDA727995830329611-46.2%-282
OPEL7751108920328337-2.7%-9
DACIA657585980323242+33.5%+81
NISSAN754160850261231+13.0%+30
SUBARU767348630260346-24.9%-86
HYUNDAI503951630203259-21.6%-56
FORD663548520201177+13.6%+24
AUDI432861620194130+49.2%+64
MAZDA713259300192176+9.1%+16
MERCEDES-BENZ484037370162161+0.6%+1
VOLVO512531440151168-10.1%-17
SEAT303721400128138-7.2%-10
BMW331839370127158-19.6%-31
LEXUS24719805863-7.9%-5
MITSUBISHI137101604671-35.2%-25
SUZUKI791217045107-57.9%-62
LAND ROVER57141904543+4.7%+2
PORSCHE73181704541+9.8%+4
FIAT1671803234-5.9%-2
JEEP893902952-44.2%-23
MINI933401930-36.7%-11
JAGUAR6323014140%0
ALFA ROMEO2213087+14.3%+1
LAMBORGHINI2302071+600.0%+6
MASERATI4101062+200.0%+4
DODGE2121061+500.0%+5
SSANGYONG1201042+100.0%+2
BENTLEY0012030 +3
CHRYSLER10110330%0
OMAVALMISTATUD00010110%0
ALPINE0001010 +1
FERRARI0001010 +1
TESLA1000015-80.0%-4

Allikas: AMTEL. Kaanepilt: Ylle Tampere

Jaga

AVALDA ARVAMUST!

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com