21. juunil Tallinnas toimunud kutsemeisterlikkuse võistluste käigus selgitati Baltimaade parim Toyota lisavarustuse ja varuosade müügikonsultant. Tiitli pälvis Meelis Nurmsaar Toyota Elke Mustamäe esindusest.

Suvisel pööripäeval sai selgeks, kes on parim Toyota asjatundja ning pälvib Baltimaade meistri tiitli. Järjekorras juba 15. kutsemeisterlikkuse võistlused keskendusid seekord järelteeninduse töötajate oskustele. Tõsi ka – auto võib ju olla suurepärane, aga kui tehnikud on nadid, ei tahaks keegi seda marki sõidukit omada.

Nõnda siis võtsidki tänavu üksteiselt mõõtu varuosade ja lisavarustuse spetsialistid Eestist, Lätist ja Leedust. Konkurents on tihe, sest arvestades margi populaarsust kõigis kolmes riigis, peab lisaks oskuslikele müüjatele jaguma asjatundlikke inimhinge insenere ka sinna, kus autoomanik järgmised kolm-viis-kümme aastat käib.

Toyota Baltic Skills Grand Prix 2018 nime kandval võistlusel osales 11 parimat Eesti, Läti ja Leedu margiesinduste töötajat, kelle oskusi hinnati nelja praktilise ülesande soorituse järgi.

NELI ÜLESANNET

21. juunil toimunud võistlusel tuli aja peale lahendada neli ülesannet. Lisaks kiirusele ja korrektsusele eeldasid need võistlejatelt ka täit asjatundlikkust Toyota standardite ja tööprotsesside tundmisel.

Võistlejatele ette antud ülesanded hõlmasid nende igapäevatööd: kui saad hakkama tavaolukorras, siis saad hakkama ka võistlustel. Tegelik lahing toimub siiski teeninduses mitte mõõduvõtul.

Meistritel tuli aja peale vormistada auto varuosade ja lisavarustuse tellimus, teenindada klient nii, et see lahkub paksult rahulolevana ja palju õnnelikumana kui ta kunagi olnud on, ja hallata ning hinnata laoseisu. Kõige vingema soorituse tegi ja Baltimaade Meistri tiitli pälvis Elke Mustamäe esindusest Meelis Nurmsaar.

IGAL AASTAL ISEMOODI

Kutsemeisterlikkuse võistlus, mis toimus sel aastal 15. korda, keskendub igal aastal erinevale müügijärgse teeninduse valdkonnale. Kaks aastat tagasi olid võistlustules üldteeninduse tehnikud ning eelmisel aastal võtsid omavahel mõõtu hooldusnõunikud.

Baltimaade kutsemeistrivõistluste võitja kannab tiitlit Baltimaade meister. Tiitli omanikud eri maailma piirkondadest saavad traditsioonilise kutse Jaapanis asuvasse peakorterisse, kus sügiseti toimub rahvusvaheline Toyota meistrite assamblee.

See on ligi nädalapikkune üritus, kus maailma parimaks tunnustatud Toyota perekonna liikmed saavad kohtuda ja kogemusi vahetada ning tutvuda Jaapani autotootja ajaloo, traditsiooni ja „monozukuri“ (teha asju hästi) põhimõtetega otseallika kaudu.

Allikas ja pilt: Toyota Baltic

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.