Alates 2018. aasta jaanuarist tuleb kõigi Eesti teedel sõitvate üle 3,5-tonniste veoautode eest maksta teekasutustasu. Palusime Maanteeameti erivedude koordinaatoril Mait Kleinil teha “puust ja punaseks” teekasutustasu arvutamise tehte.

Teekasutustasu tuleb kõikidele üle 3,5 tonnistele veoautodele. Makstava tasu määr sõltub veoki (N2 ja N3 kategooria) ning selle haagise täismassidest, telgede arvust ja heitgaasiklassist.

TEEKASUTUSTASU MÄÄRAD

Teekasutustasu saab maksta päeva, nädala, kuu ja aasta kaupa. Maanteeameti kodulehel on olemas tabel, kust saab näpuga järge ajades õige tasumäära välja arvutada ning selle siis kohe ka tasuda – allpool on täpsemad juhised, kuidas seda teha. Klõpsa tabelil, et vaadata tasumäärasid lähemalt.

teekasutustasu

KELLEL ON KOHUSTUS MAKSTA?

Kohustus on maksta nii Eestis kui ka välisriikides registreeritud veoautode eest. Tasu maksmise kohustus on veoauto omanikul või vastutaval kasutajal, kelle andmed on liiklusregistris.

Eestis kehtib ajapõhine tasu, mis annab õiguse liigelda siinsetel teedel lubatud ajavahemikus. Läbitud kilometraaž tasu ei mõjuta. Oluline on teada, et teekasutustasu tuleb maksta enne teele asumist.

Kui sõidetakse tasumata, siis on järelevalvel õigus teha trahv nii veoauto juhile kui ka selle omanikule. Samuti võib järelevalve juhi kõrvaldada juhtimiselt kuniks tasu on makstud.

KUS SAAB TASU MAKSTA?

Tasu saab maksta alates 2017. aasta 20. detsembrist. Kõige lihtsam on seda teha läbi veebilehe www.teetasu.ee. Samuti on võimalik tasuda Maanteeameti ning MTA teenindusbüroode kliendiarvutis.

Lisaks on võimalus maksta Narva, Luhamaa ja Koidula piiripunktide tollipunktides, kus saab tasuda nii sularahas kui ka maksekaardiga. Kindlasti lisandub kohti, nt tanklad, juurde veelgi ning info koondub kõik ülalnimetatud veebilehele.

Veoautojuhi jaoks on kindlasti hea teada, et tasu maksmise kohta pole vaja teha väljatrükki. Ning sõitu võib alustada kohe peale õnnestunud makse sooritamist. Tasu maksmist saab kontrollida nii veoautojuht kui ükskõik kes edaspidi teetasu.ee veebilehelt.

Eestis puudutab teekasutustasu ligi 40 000 veoautot ja 16 000 ettevõtet. Uudne teede kasutamist reguleeriv tasu peaks aastas tooma riigile tulu ca 17 miljonit eurot.

Allikas: Maanteeamet. Kaanepilt: Ylle Rajasaar

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.