Taxify ning Robotex International 2018 kuulutavad välja avaliku masinõppe konkursi, mille eesmärgiks on lahendada tulevikulinnade transpordiprobleeme. Võistlejate ülesandeks on välja arendada isejuhtivatest autodest koosnevat autoparki suunav intelligentne algoritmide süsteem.

Konkursil osalevad meeskonnad peavad üles ehitama optimaalse lähetussüsteemi, mis tagaks sõitude efektiivsuse ja maksimaalse kasumlikkuse. Parim meeskond saab auhinnaks 4000 eurot.

Selleks, et võimalikult täpselt igapäevast linnakeskkonda jäljendada võetakse kasutusele Tallinna andmetest lähtuv tehisandmestik ja mitmed reaalsetest olukordadest tuttavad piirangud.

TULEVIKULINN VIIE AASTA PÄRAST

Osalejatel tuleb ette kujutada linna aastal 2022. Selleks ajaks on isejuhtivad autod reaalsus, ent liikluses on veel ka tavalised, inimese juhitud sõidukid.

Autod, mis selles linnas sõidavad, peavad olema võimelised liikuma iseseisvalt reisijate ning laadimisjaamade vahel. Võistluse korraldajad loodavad, et võistlus häälestab rahvusvahelist tehnilist ning masinõppe kogukonda üha enam mõtlema linnatranspordile ning tulevikuliikluse efektiivsemaks muutmisele.

Taxifyl on pool miljonit juhti üle kogu maailma ning tulevikus tuleb neil teha koostööd isejuhtivate autodega. Seetõttu rõhutatakse ka võistluse ülesandepüstituses just inimjuhtide ning isesõitvate autode koostööd.

Tehnoloogial põhineva sõidujagamise kiire kasv on teinud transpordi paremini kättesaadavaks. Täna moodustab sõidujagamine ja nõudmisel sõidud 2% kõigist linnades tehtud sõitudest. Taxify hinnangul suureneb osakaal aastaks 2025 kolmandikuni.

IGALE OMA ISEJUHTIV

Tuleviku linnas ei ole pelgalt isejuhtivad sõidukid vaid need omakorda on spetsialiseerunud täitma eri funktsioone: on peresõidukid, teenindussõidukid, liikuvad kontoripinnad ja ilmselt ka meelelahutust pakkuvad autonoomsed rattalised.

Ülesande lahendamisel on oluliseks komponendiks transpordiskeemi lahendamine nii, et vajalik sõiduk jõuaks inimeseni kõikjal mõne minutiga. Taxify seisukoht on, et lähiaastatel peavad isejuhtivad sõidukid täiendama tavalisi, inimese juhitud autosid.

Võistluse üheks keskseks väljakutseks saab olema see, kuidas optimeerida auto ajakasutust reisijate vedamise ning uue sõidu ootamise vahel. Selle probleemi edukas lahendamine eeldab mitmete lähetamise, marsruutimise, autode jaotamise, depooplaneerimise ning ühiskasutuse algoritmide väljatöötamist.

OODATAKSE ENTUSIASTE JA EKSPERTE

Võistlus on avatud kõigile masinõppe huvilistele, eelkõige aga ekspertidele ning valdkonna entusiastidele. Finaali pääsenud meeskonnad kutsutakse 30. novembril Tallinnas algavale Robotex International festivalile.

2. detsembril valib Taxify andmeteaduse meeskond välja konkursi võitjad, kes saavad võimaluse esineda North Stari AI nimelisel masinõppe konverentsil ning kelle nimed tuuakse välja ka järgmise aasta võistlusel.

Tutvu võistluse tingimustega siin
Küsimustele saab vastused e-kirjaga.

Allikas ja pilt: Taxify

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.