Laupäev, 20. aprill 2024
1. juulist alates saab Taxify sõitude eest tasuda üksnes kas äpisiseselt või sularahas. Kaardiga maksmine lõpeb, sest reaalselt kasutab seda moodust vaid 3% klientidest ning juhtidele on see mõttetu lisakulu.

Taxify klientidest valdav osa kasutab mugavat ja automaatselt toimivat äpisisest maksevõimalust. Selleks tuleb äpi allalaadimise järel sisestada oma krediit- või pangakaardi andmed, edaspidi pakub süsteem vaikimisi äpisisest maksevõimalust.

SULARAHAGA ÜKS JURR

Taxify sõitude eest saab edaspidi tasuda kahel viisil: rakendusesiseselt või sularahas. Kui kontot luues ei ole sisestatud kaardiandmeid, on maksemeetodiks vaikimisi sularaha.

Kui aga on olemas mõlemad makseviisid, nii äpp kui sularaha, tuleks jälgida, et sularaha makseviisina näidates see reaalselt ka rahakoti vahel oleks – sõidu lõpus makseviisi ümber muuta enam ei saa.

Ettevõtetel on võimalik sõlmida Taxifyga leping, kus sõitude eest arveldamine toimub kuu lõpus arve alusel. Nii saab kõik oma töötajad telefoninumbritega liita rakendusega ning töösõitude puhul kaob vajadus ka äpisiseseks arveldamiseks.

Tellimust kinnitades tuleb rakenduses vasakult rippmenüüst valida firma nimi, lisada sõidu eesmärk – näiteks “koosolek”, “ärikohtumine”, “kontorisse sõit” vms ning edasi räägivad omavahel juba Taxify ja koduettevõtte raamatupidajad.

Sularahas sõidu eest tasumine on nagunii nii kaheksakümnendad – meie tuttavad Taxify juhid on öelnud, et valdav osa teenuse kasutajaid eelistab rakendusesisest maksmist. Sularahamaksete hulk kasvab teatud perioodil aastast, näiteks jõulude ajal.

Kliendid, kes toovad “sulli”, teevad seaduskuulekale juhile parajalt tööd juurde, sest sularaha tuleb eraldi kassast läbi kanda, maksta sellelt riigimaksud ja siis omakorda leida rahale ka rakendus.

Et aga isegi Nõmme turul saab tänapäeval kaardiga maksta, pole sularahaga päriselus peagi suurt midagi teha. Iseasi, kui seaduses näpuga järge ei aja ja kupüürid sukasäärde kopitama tõstad… aga see on sootuks teine teema.

AJASÄÄST ON ARGUMENT

Taxify Eesti operatiivosakonna juhi Martin Järve sõnul aitab kaardimaksete ärajätmine vähendada juhtide kulusid ning lühendada sõidu- ja ooteaega klientide jaoks.

“Praegu kannavad juhid kaardimakseterminali kulusid olukorras, kus terminali kasutab vaid 3 protsenti klientidest. Valdavalt kasutavad kliendid äpimakset, mis on ka kiireim ja mugavaim viis tasumiseks.

Kaardimakse puhul võib tasumisele kuluda minut, äpimakse korral saab klient sõidu lõppedes autost välja astuda ning arve on automaatselt tasutud,“ rääkis ta.

Seni kaardimakset eelistanud klientide üleminek äpimaksetele muudab Järve sõnul lühemaks ka ooteaega.

“Kaardimakse võimalust pakub vaid osa juhtidest. Äpimakseid võtavad vastu kõik juhid. Nii vähenevad ooteajad ning klient saab tõepoolest lähima auto,” ütles ta.

Äpisisese makse jaoks saab oma pangakaardi andmed lisada Taxify rakenduses. Olles kaardi maksemeetodina salvestanud, ei ole autos muul moel tasumine enam vajalik.

Eestis saab Taxify äpisiseseid makseid teha Mastercardi, Visa ja American Expressi krediitkaartidega ning deebetkaartidega, mis võimaldavad maksta internetis.

ÄRA UNUSTA JUHTI TÄNADA

Üks halb siiski selle rakendusesisese maksmisega on – kuna kõik käib automaatselt, unustavad kliendid tihti teenuse kvaliteeti hinnata.

Selleks, et juhi tööd viietärni-skaalal tunnustada, tuleks telfa enne autost välja astumist siiski korraks kätte võtta ja automaatsele teatele reageerida, vajutades soovitud arvu tähekesi.

Miks see nii oluline on? Klientidele ehk polegi juhi reiting nii tähtis, aga töötegijale on tunnustus väga abiks. Taxify juhid omakorda saavad anda hinnangu ka kliendile, sestap on hea tuju ja meeldiv käitumine alati abiks.

Allikas: Taxify pressiruum

KOMMENTEERI SIIN