Eesti üks suuremaid sõidujagamisteenuse platvorme Taxify korraldas hilissügisel kampaania, mille käigus otsis juhte sajale CNG-sõidukile. Uurisime, kas autod leidsid omaniku ja milline on juhtide tagasiside. Küsimustele vastab Taxify Eesti tegevjuht Hanno Liiva.

Liiva tõdeb, et kampaania läks suurepäraselt, praeguseks on pea kõik 100 autot juhi leidnud ja teevad Taxify egiidi all sõite. Tallinna linnapildis on rohe-valgeid Škoda Octavia Combisid ja VW Golf Variante tõepoolest päris tihti märgata.

Kumb auto juhtide seas populaarsem on olnud, kas Škoda või Volkswagen?

Autod on mootorilt, varustustelt ja kütusekulult võrdväärsed. Octavias on pisut rohkem ruumi kui Golfis. Kõik autod, mille tehas on välja andnud, on kohe edasi läinud juhtidele.

Kui kiiresti Taxify juht auto kätte saab?

Kui kõik eeldused (koolitus, teenindajakaart jm) on täidetud, siis juht saab auto kätte samal päeval. Juhul, kui teenindajakaart on taotlemata, siis umbes ühe nädala jooksul.

Kas uute CNG autode peale tulevad peamiselt uued juhid või on ka varasemalt isikliku autoga Taxify sõite teinud inimesi, kes on otsustanud n-ö ümber kolida?

Enamik meie CNG autode kasutajatest pole varem Taxifyd sõitnud. Mõni on oma isikliku auto pealt meie auto peale kolinud.

Milline on esimene tagasiside juhtidelt, kes uutel autodel tööle asunud? Kas neil on piisavalt kliente?

Juhtide tagasiside on siiani olnud ülimalt positiivne. Autod on uued ja mugavad. Paagitäis kütust maksab 12-13€, mis teeb tuju heaks. Kliente on rohkem kui jõuab ära teenindada, autod on ka Taxify ootustele vastanud.

Taxify juhtidelt ei küsita tervisekaarti, kas see kord muutub? Kui juhile on 10 aastaks väljastatud tervisekaart ja juhiluba, siis võib nende aastatega juhtuda mida iganes. Kas ja kuidas kontrollite juhtide tervist?

Seadusandlus on leidnud, et sõltuvalt juhi vanusest ja tervislikult seisukorrast antakse tervisetõend välja kuni 10 aastaks. Otsustasime, et see on piisav ja täiendavaid kontrolle pole vaja teha.

TAXIFY UUS ÄPP VAJAB HARJUMIST
Mõni Taxify klient on kurtnud, et uus äpp ei paku enam neid võimalusi, mida eelmine. Vana äpiga sai valida autot margi ja mudeli ja juhi järgi. On kliente, kes tahavad sõita erinevate autodega, on neid kes tahavad kindlat autot – näiteks ballilt tulles tahaks nooblimat autot.
On ka kliente, kes tahavad teada, mis juht, mis autoga parasjagu ette sõidab. Paraku ei isikusta uus äpp enam teenuse osutajat ning klientide seas on see tekitanud meelehärmi. Kas on plaanis need võimalused tagasi tuua?

Klientide tagasiside põhjal teame, et sõitjate jaoks on kõige olulisemateks teguriteks teenuse hind, auto tellimise mugavus ning kiirus.

Eri kategooriate süsteem võimaldab kliendil saada kiirelt kõige lähemal asuv sõiduk paari näpuvajutusega. Lühemate ettesõitude arvelt on teenus oluliselt efektiivsem, mis võimaldab omakorda klientidele pakkuda madalamat hinda. Käsitsi tellimissüsteemile tagasi minna ei ole plaanis.

Taxify rakenduses on valikus 4 klassi: Taxify, Comfort, Tesla ja XL. Ballile minekuks soovitame Comforti, milles on uuemad ja ruumikamad autod. Erilisema kogemuse saab kindlasti ka Tesla sõidukit valides.

Ja kui juhtub, et satub räpane auto või tusane juht, kuidas siis peaks käituma? Taxify äpis on juhile päris mugav hinnet anda, aga mõnikord tahaks pikemalt kommenteerida.

Räpase auto või tusase juhi kohta ootame kõikidelt klientidelt tagasisidet. Meie eesmärk on selliste juhtumite arv minimeerida. Tagasiside saab sõidu lõpus mugavalt meie rakenduse kaudu kommentaarina saata.

Juhid ütlevad, et uus äpp kipub kokku jooksma ning seetõttu läheb osa sõite kaduma. Kas oskate kommenteerida, kui tõsine see viga on või mis seda võib tekitada? Ka kasutajana olen kogenud äpi kokkujooksmist – ei näita autosid jne.

Rakenduse kokkujooksmise taga võib olla erinevaid seadmega või GPS signaali tugevusega seotud tehnilisi probleeme.

Probleemidest palume teada anda Taxify klienditoele; igat juhtumit analüüsime eraldi. Võrreldes varasemasega on rakendus täna kindlasti stabiilsem. Lisaks näitab ka uus rakendus juhi täpset asukohta ja saabumisaega.

Millal tekib võimalus kliendil tellida kindel juht? See puudutab tihtipeale just firmasõite, tahaks usaldusväärset inimest ja head autot. Näiteks soovib sõitja “rohelist” CNG autot. See on Taxify kategoorias, ent praegu seda eelistust valida ei saa.

Taxify klientide esimene eelistus on saada kõige kiiremini saabuv auto. Hetkel oleme keskendunud selle võimaluse arendamisele ja täiustamisele.

Ja üks küsimus kategoorias “puust ja punaseks”: mis vahe on Taxify ja tavalise taksofirma vahel?

Taxify eelised kliendile:
– odavam
– lühemad ettesõiduajad
– klient saab täpselt teada, mis ajaks auto kohale tuleb ning näeb ka asukohta (kui on keeruline koht)
– Mugavad äpisisesed maksed. Sõidu lõpus tänad juhti ja soovid kõike paremat. Sularaha või kaardimakse teostamise peale aega ei kulu.

Taxify eelised juhile (hetkel kehtivad):
– sõbrasoovituse boonused 150€ (kutsu sõber sõitma)
– 6 kuu sissetulekugarantii 800€ neto
– juht valib ise, millal töötab
– tellimusi juhile on ühes tunnis oluliselt rohkem kui tüüpilisel taksofirmal

PÄEVAKAJALINE: EUROOPA KOHTU OTSUS OLI PETTUMUS
20. detsembril tuli kauaoodatud Euroopa Kohtu otsus Uberi osas, mis ütleb, et Uberit tuleb kohelda kui tavalist taksofirmat. Kuidas Taxify seda otsust kommenteerib?

Tänane kohtuotsus ei muuda sõidujagamise platvormide tegevust lühikeses perspektiivis. Taxify arvates on transpordi valdkonda vaja reguleerida minimaalselt, kuid mõistlikul tasemel – iga autojuhi taustakontroll ja autode kindlustus. See tagaks turul laialdase avatud konkurentsi ja piisava valikuvabaduse klientidele.

Ootasime Euroopa Kohtult sõidujagamise platvormide defineerimist digitaalse teenusepakkujana, mis oleks loonud paremad eeldused innovatsiooniks ja avatud konkurentsiks.

Täna on Euroopas veel hulk “suletud” turge nagu Saksamaa, Hispaania, Itaalia, Ungari ja Skandinaavia – kus taksode esindusühendused on suutnud tugeva lobitöö tulemusena sõidujagamise kohalikul turul keelustada.

Sellised karmid regulatsioonid kaitsevad vaid väikese grupi taksojuhtide huvisid, kuid piiravad oluliselt vaba konkurentsi ja klientide valikuvõimalusi. Sellistes riikides on takso jätkuvalt luksusteenus, mida kohalikud inimesed kasutavad harva.

Taxify tegutseb täna 22 riigis ja me töötame aktiivselt koostöös paljude riikide ja linnade regulaatoritega. Eesmärgiks on baastasemel regulatsioon, mis tagaks teenusele baaskvaliteedi, kuid lähtuks ennekõike klientide ootustest ja valikuvõimalustest.

Küsis: Ylle Rajasaar. Kaanepilt: Ylle Rajasaar

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.