Laienemine jätkub: Taxify sihib tänavu sõitude kogusummana miljardit eurot

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Taxify 2017. aasta konsolideeritud majandusaasta aruande kohaselt oli ettevõtte käive 2017. aastal 18 mln eurot, kasvades 2016. aastaga võrreldes kuus korda. Kahjumit teeniti 11 mln eurot.

Taxify käibe moodustab vahendustasu platvormi abil pakutavalt sõiduteenuselt. Möödunud aastal kasvas ettevõtte käive kuus korda, populaarsel platvormil tehtud sõitude maksumuse kogusumma (*GMV – gross merchandise value) aga kümme korda.

“2018. aasta tehtud sõitude kogusummaks kujuneb hinnanguliselt miljard eurot, seda nii geograafilise laienemise kui ka tehnoloogiliste arenduste tulemusena. Seega ootame mahtude mitmekordistumist ka tänavu, samuti palkame globaalselt sadu töötajaid,” ütles firma tegevjuht ja kaasasutaja Markus Villig.

Ettevõtte kahjumiks kujunes 11 miljonit eurot. Villigi sõnul oli kahjum ootuspärane, kuna ettevõte on keskendunud laienemisele.

“Kui vaatleme tulemust riikide kaupa, siis küpsetel turgudel, kus peamised investeeringud on juba tehtud, oleme kasumlikud. Tervikuna oleme aga selgelt kasvule orienteeritud, selle jaoks oleme kaasanud ka investoritelt lisakapitali,” lisas Villig.

Taxify investorite hulka lisandus möödunud aastal strateegilise partnerina Hiina Didi Chuxing transpordiplatvorm. Käesoleval aastal on ettevõte kaasanud 175 miljonit dollarit investeerimisringis, mida juhtis Saksa autotootja Daimler.

Eestist pärit platvormtaksoteenuse osutaja kaalub sobivate tingimuste puhul täiendavat kapitali kaasamist veel 2018. aasta jooksul, et jätkuvat laienemist finantseerida.

Ettevõtte suurimate turgude hulka kuulusid 2017. aastal Balti riigid, Prantsusmaa ja Lõuna-Aafrika Vabariik. 2018. aasta algusest saadik on Taxify laienenud mitmetes uutes ja olemasolevates sihtriikides, sealhulgas Austraalias, Portugalis ja Mehhikos.

Taxifys töötas möödunud aasta lõpu seisuga 350 töölepingulist töötajat, kokku kuulub Taxify globaalsesse meeskonda täna 500 inimest. Ettevõttel on üle maailma 10 miljonit klienti, platvormi kasutab 500 000 autojuhti.

Allikas. FY. Pilt: Ylle Rajasaar

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.