Täna hommikul saab viies Alexela tanklas tund aega tankida tasuta Eestis toodetud CNG biometaani. Nullhinnaga surugaasi saab tankida Tartus, Võrus, Jüris, Tallinnas Sikupilli ja Pääsküla tanklates. Sel ajal pruugivad takso ooteajad olla tavapärasest pikemad, sest kõik tangivad.

Rohekütuste tarbimise edendamiseks võimaldab Alexela täna tund aega tasuta tankida eestimaist biometaani ehk CNG rohekütust.

Ettevõte juhib sellega üldsuse tähelepanu kliimaneutraalsuse saavutamiseks, mille nimel tuleb otsustavaid samme astuda.

„Kliimaeesmärkide saavutamine nõuab kiiret tegutsemist,“ ütles Alexela juhatuse liige Alan Vaht ning lisas, et keskkonna säästmiseks tuleb astuda senisest oluliselt teadlikumaid samme.

„Konkurentsitult odavaim lahendus on täna gaasilised kütused, mis lisaks kohesele keskkonnasäästule annab tarbijale bensiini ja diisliga võrreldes tuntava võidu rahakotis,” rääkis Alan Vaht.

Kliimaneutraalset rohegaasi toodetakse siinsamas Eestis. Tegemist on jäätmete ringmajandusega, kus loomade lägast, sõnnikust ja silost toodetud rohegaasi ehk biometaani kasutatakse transpordikütusena.

Mida rohkem rohegaasi toodame ja tarbime, seda vähem peame importima bensiini ja diislikütust ning vedelaid biokütuseid. Sellel on positiivne mõju ka riigi väliskaubandusbilansile.

Lisaks tuleb arvestada, et toornafta ja bioressursi transportimiseks tehastesse ning seal toodetud bensiini ja diislikütuse ning vedelate biokütuste transportimiseks turule, kulub palju energiat. Kodumaise rohegaasiga teeme suure teene nii keskkonnale kui enda rahakotile.

Surugaasiga on odav sõita

Ta toob näitena 20 000 km läbimiseks kuluva rahasumma: “Näiteks maksab gaasiga sõites 100 kilomeetri läbimine vaid 3 eurot ja aastas kulub sel juhul rohegaasiga sõites kõigest 600 eurot,“ arvutas Vaht ja märkis, et selline sääst nii keskkonna kui ka rahakoti mõttes peaks kõnetama igaüht.

Täna kell 10.00-11.00 saab rohegaasil sõitvatesse sõidukitesse tankida eestimaist kliimaneutraalset biometaani CNG-d nullhinnaga ja seda Tartus, Võrus, Jüris, Tallinnas Sikupilli ja Pääsküla tanklates.

Ka LPG-l on soodushind

Ühtlasi saab tanklaketist LPG autogaasi kogu nädala vältel erihinnaga. Tavapärasest LPG hinnast on tinglikult lahutatud kütuseaktsiis ja käibemaks. LPG autogaas on Alexela tanklates üle Eesti kättesaadav erihinnaga tänasest, 16. septembrist kuni 22. septembrini.

Gaasilistest kütustest teadlikkuse kasvatamine kulmineerub neljapäeval, 19. septembril Tallinna Lauluväljakul ettevõtte eestvedamisel toimuva kliimaneutraalsuse konverentsiga „Hüvasti õhusaaste!“. Konverentsi korraldavad Alexelaga koostöös Škoda, Volvo ja Scania.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Kuna suur osa Tallinna taksodest sõidab surugaasil, võib see tähendada täna pikemaid ooteaegu nendele, kes kella 10-11 ajal tahaksid kuskile jõuda: kõik tangivad või ootavad ontlikult oma järjekorda.

Meie taksoklientide kannatused on siiski väikesed võrreldes nende sadade tuhandete moskvalastega, kes oma sõite oleksid teha tahtnud laupäeval: siis toimus ühiskondlike sõidukite paraad, ükski buss ega takso sel ajal ei sõitnud.

Allikas: Alexela

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.