Kolmapäev, 7. juuni 2023
Tartu, väike puust linn, meie Alma Mater. Nüüd ka senisest turvalisem, sest politsei jälgib linnaelu nüüdsest koguni 33 turvakaamera valvsa silma kaudu.

Varem linna valvanud 18 kaamerasilmale hangiti koos linnavalitsusega lisaks 15 turvakaamerat. Need on sarnaselt vanemate valvekaameratega paigaldatud kohtadesse, kuhu politsei saab sagedamini väljakutseid ning tihedamalt külastatavatele tänavalõikudele.

„Turvakaamerate võrgustiku laiendamine Tartus on üks, kuid väga oluline samm linnaelanike ja külaliste igapäevase turvatunde tagamisel. Tartu linn on selles osas olnud politseile tugev partner, kes mitte ainult ei mõtle turvalisusküsimustes aktiivselt kaasa, vaid teeb selleks järjepidevalt ka käegakatsutavaid samme. See näitab, kui oluliseks kohalik omavalitsus oma inimeste kaitstust ja heaolu peab,“ ütles Lõuna prefektuuri politseikapten Ottomar Virk.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on linna ja politsei koostöö tartlaste turvatunde tagamisel olnud pikka aega väga hea. „Alustasime koostöös politseiga videovalvesüsteemi rajamist Tartu kesklinnas juba 2007. aastal ja nüüd saime panna õla alla ka kaameravõrgu laiendamisele. Hea koostöönäitena tooksin esile ka abipolitseinike rakendamise teemat,“ lisas Klaas.

Ottomar Virk märkis, et turvakaamerad ei võta patrullimisvajadust ega kaota kuritegevust, kuid korrarikkumiste ennetamisel ja avastamisel on politseile kaameratest sageli palju abi. „Planeerisime kaamerate asukohad nii, et kaetud ei oleks mitte üksnes kriitilisemad kohad, aga ka olulisemad inimeste ja sõidukite liikumissuunad,“ kirjeldas ta.

Uued kaamerad filmivad Full HD kvaliteedis, on võimsa optilise suumiga, töötavad infrapuna põhiselt öönägemisrežiimis ning võimaldavad teatud ajaperioodiga salvestusi tagantjärele üle vaadata. Kaamerapildid lähevad otse politsei juhtimiskeskusesse, kus neid saavad seirata üksnes politseiametnikud.

„Kaameratega on politseil enam võimalusi seadusrikkujate tuvastamiseks, kuid mitte ainult. Näiteks 14. mail saime teate, et Tartus Laial tänaval on koduõuelt kadunud 6-aastane terviseprobleemidega poiss.

Turvakaameratega tuvastasime, et laps kõndis ühe täiskasvanu kõrval pikki Rüütli tänavat. Patrull võttis suuna sündmuskohale, kui samas laekus hädaabinumbrile ka kõne, et südalinnas uitab vanemateta paljajalu pisike poiss. Saime lapse turvaliselt koju viia ning emale südamerahu tagasi anda,“ kirjeldas Virk lapse leidmise lugu.

Turvakaamerate võrgustiku laiendamine läks maksma ligi 12 000 eurot ning raha videovalvesüsteemi laiendamiseks eraldas Tartu linn.

Allikas: PPA. Pilt: Ylle Rajasaar

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.