blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Tartu Kutsehariduskeskus avab Eesti esimese hübriidauto õppeklassi

Tartu Kutsehariduskeskus, mis tänavu 1. septembril alustab auväärset 95. õppeaastat, avab uue kooliaasta alguses Eesti esimese hübriidauto õppeklassi. Hübriidajamite hingeelu tundmine on tänapäeval sama vajalik kui arvuti kasutamise oskus – sisepõlemismootor kui ainus edasiviiv jõud autos on peagi möödanik.

Tartu Kutsehariduskeskus on üks neid koole, kus noor autohuviline saab omandada unistuste ameti. Moodne hübriidauto õppeklass, mida aitas sisustada Toyota Baltic AS, pakub vajalikud võimalused uue põlvkonna autotehnikute koolitamiseks. Õppurite kätte usaldatakse Toyota Prius pistikhübriidsõiduk ning kõik seadmed ja eritööriistad selle rikkeotsinguks ja remondiks.

„Õppeklassi sisustamisel oleme lähtunud sellest, et hübriidauto õppeklassis oleks võimalik koolitada Toyota kõrgetele oskusnõuetele vastavaid spetsialiste,“ märkis Toyota Baltic AS müügijärgse teeninduse vanemspetsialist Lauri Ert.

Õppijad saavad kutsehariduskeskuses lisaks sisepõlemismootorile nüüd süvitsi elektrimootorite ehitust ja rikkeotsingut õppida, sest antud sõidukil on kasutusel mõlemad jõuallikad.

„Saame selles klassis just alternatiivsete mootorite oskusteavet jagada, ning see puudutab ka teisi automarke, mis elektrimootoreid kasutavad,“ kinnitas tehnikavaldkonna juht Ülo Ramp.

Lauri Erdi sõnul on juba praegu iga neljas Toyota poolt müüdud sõiduauto hübriidajamiga ning on näha, kuidas sisepõlemismootor annab teed elektriveojõumootoritele.

„Kui kõik täna müüdud hübriidsõidukid viie aasta pärast remonti vajaksid, siis peavad meil olema sõidukite müügijärgse teeninduse turul ka vastava kompetentsiga spetsialistid.“

Samas tõdes Ert, et elektriveojõumootorid on ehituselt sisepõlemismootoritest lihtsamad ja seetõttu ka töökindlamad. Autotehnika tehnoloogiate osas on toimumas suur muutus ning õpetus peab selle muutusega kaasas käima.

Õppeklass avatakse 1. septembril kell 14.00 Tartu Kutsehariduse Põllu tn 11 autotehnikute õppekorpuses. Kohapeal saab uudistada nii õppeklassi sisustust kui ka uut Toyota Prius pistikhübriid õppevahendit ning sellel kasutatud tehnoloogiaid.

Tartu Kutsehariduskeskus tähistab tänavu 95. sünnipäeva, sest 1922. aastal avati Tartu Puu- ja rauatöökool, praeguse kutsehariduskeskuse eelkäija. Sünnipäeva-aastat tähistatakse pidulikult õppeaasta avaaktusel, kuhu seekord on kutsutud külalisi ja koostööpartnereid.

Laupäeval, 2. septembril on aga avatud nii Kopli kui Põllu tänava õppekorpused, toimuvad majatuurid ja kohtumised staažikate õpetajate-meistritega. Õhtune sünnipäevapidu, algusega kell 19.00, peetakse Kopli õppekorpuse sees ja ees.

Allikas: Tartu KHK. Kaanepilt: Toyota

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com