Talv võib tulla: 100 ja 110 km/h on uuest nädalast alates kaunis mälestus

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Alates 26. novembrist maanteedel kiirusega 100 ja 110 km/h enam sõita ei lubata. Talv võib nüüd ametlikult tulla. Eelolevaks nädalavahetuseks lubabki ilmajaam lumesadu ning politsei palub kõigil liiklejatel mõistusega ja võimetekohaselt sõita.

Alates järgmise nädala esmaspäevast, 26. novembrist 2018 tühistatakse Eesti riigiteedel suurima lubatud sõidukiiruse 100 ja 110 km/h kehtivus.

Suurimaks lubatud sõidukiiruseks jääb maanteedel 90 km/h. Valgel ajal heade sõidutingimuste korral jääb Maanteeametile õigus Tallinna-Pärnu maantee Laagri-Ääsmäe lõigul tõsta muutuva teabega liiklusmärkidega lubatud sõidukiirus kuni 110 km/h.

Tänavu sai kiirusega 110 km/h sõita 135 kilomeetril ning 15 kilomeetri pikkuses tõsteti kiirust 100 km/h. Lubatud suurimat piirkiirust tõsteti neljarajalistel ja 2+1 eraldatud sõidusuundadega maanteedel.

Piirkiiruste muutmine on reguleeritud Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi määrusega “Suurima lubatud sõidukiiruse suurendamise tingimused ja kord“.

Talviselt libe tee vajab sõidukijuhtidelt suuremat tähelepanu ja teiste liiklejatega arvestamist. Selleks et ohutult sihtpunkti jõuda, tuleb sõidukijuhtidel valida teeoludele vastav sõidukiirus ning ohutu sõidustiil – lubatud suurim piirkiirus ei ole kohustuslik.

Enne pakast ja lume tulekut tuleb sõidukijuhtidel üle vaadata oma auto ja selle varustus. Oluline on sõita tehniliselt korras ja talvehooajaks ettevalmistatud sõidukiga. Loe siit täpsemalt, kuidas auto talvekorda seada.

Kontrolli, et pidurid, tuled ja kojamehed oleksid töökorras. Talverehvid peavad kõikidel sõiduautodel all olema 1. detsembriks, ja see on täpselt nädala pärast. Rehvitöökoja valikul ole tähelepanelik – ebakvaliteetne vahetus tähendab kahte vahetust.

Talvel autoga sõites varu kindlasti aega ning planeeri oma teekond ette. Siinkohal tuleb sulle appi uuenenud Tark Tee kaardirakendus. 

Kaanepilt: Ylle Tampere

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.