“Tagasi kooli” on algatus, mille raames oma ala asjatundjad saavad koolis külalisõpetajana õpilastele kogemusi ja teadmisi jagada. Jõhvi riigigümnaasiumis sündis noortel koos külalisõpetajaga grupitöö idee, mille käigus kolmel võistkonnal tuleb välja selgitada kiireim transpordivahend Jõhvist Tallinna. Õpilaste võidusõit ehk Jõhvi gümnaasiumi Top Gear toimub kolmapäeval, 16. märtsil.

Kolm võistkonda on loositud, mõõtu hakkavad võtma kaks tütarlaste- ja üks noormeeste kolmik. Võistkondade ülesandeks on võimalikult kiiresti jõuda Jõhvi gümnaasiumi eest Tallinna, Gustav Adolfi gümnaasiumi paraadukseni.

Transpordivahendeid, millega Jõhvist Tallinna jõuda, on kolm: rong, buss ja auto. Loosimisel läks nii, et autoga, milleks on Porsche Panamera, peavad sõitma poisid. 45-minutiline edumaa antakse bussiga reisijatele, sest neil tuleb läbida gümnaasiumi juurest ja GAGini ja bussijaamadesse jõudmiseks pikem vahemaa jalgsi ja ühistransporti kasutades.

Arvesse läheb siiski absoluutaeg nagu viitstardist sõidul – võitja selgub siis, kui kohal on viimane võistkond. Bussiga sõitjate absoluutajast arvutatakse lõpus maha 45 minutit ning seejärel saadakse teada tulemus. Bussimeeskonna start Jõhvi gümnaasiumi eest antakse kell 12:15.

Porsche meeskond ja rongisõitjad stardivad kolmapäeval kell 13:25 jalgsi raudteejaama suunas, kus siis ühed istuvad rongile ja teised autosse. Nii on kõigil võrdsed võimalused võita ja võistlus põnevam. Kell läheb kinni, kui kõik kolm võistkonna liiget läbivad Gustav Adolfi gümnaasiumi hoovi värava.

Võistlust ning võistkondade liikumist jälgivad kohtunikud; võistlejatel on ka ülesanne oma teekond jäädvustada ning panna sündmusest kokku lühike videoklipp.

Grupitööd asus tegema kuus võistkonda, õpilastel oli voli need ise kokku panna. Esimese ülesandena tuli vastata loomingulise viktoriini küsimustele, teiseks jõuda (esialgu teoreetiliselt) võimalikult kiiresti Jõhvi gümnaasiumi juurest Tallinna GAG juurde. Kui teooriaosa tehtud, siis kolm tugevamat tiimi peavad eksperimendi ka omal nahal järgi proovima.

Transpordivahenditest oli valida rongi, liinibussi ja Porsche vahel ning noortel tuli põhjendada oma valikut kõige kiirema transpordivahendi osas – ülesande paberil lahendamisel tuli välja arvutada distantsi läbimise aeg, lisaks võis esitada ka muid argumente põhjenduseks. Kahe grupitöö põhjal selgusid need kolm võistkonda, kes said võimaluse kohalik “Top Gear” ise praktikas järgi proovida.

Jõhvi koolinoored tutvustasid oma ideed Porsche Tallinna esinduse müügijuhile Ingrid Pikverile, kes nad ära kuulas ning siis 10 minuti pärast tagasi helistas ja teatas, et esindus annab nii auto, leiab kohtunikud kui paneb välja ka võistluse peaauhinna, elamusliku sõidu Porsche tehasetiimi instruktorite kõrval Audruringil.

“Meile see mõte väga meeldib, see on raamist välja algatus, mis kaasab noori ja ei mõju ühe järjekordse uudisloona. Porsche toetab algatusi, kus on kaasatud noored, kes peavad mõtlema maailma asjade üle, analüüsima ja seoseid looma. See pole lihtsalt projekt, kus auto sõidab mööda teed ja kõik kiidavad takka – seal toimub midagi! Porsche ei vaja tavapärast, igavat tähelepanu, mis muutub tapeediks. Me teemegi teistmoodi,” räägib Pikver.

Lisaks Porsche Tallinna esindusele toetab üritust ka bussiettevõte LuxExpress, mis võimaldab võistlejatele tasuta Tallinna sõidu ning paneb auhinnaks bussireisi Riiga. Ka Elron leidis olevat vajaliku algatusele õlg alla panna ning lisaks võistlejate tasuta Tallinna sõidutamisele teeb kõigile osalejatele välja rongipiletid tagasi Jõhvi.

KOLMAPÄEVAL VÕISTLUSSE ASTUVAD VÕISTKONNAD
Rong Buss Auto
Elina Bratshun Tiiu Hallik Matthias Männik
Sandra Linder Emily Zavatski Kevin Suurmägi
Aleksandra Neroznikova Brett Marie Kaljus Mathias Ladoga

.

Jõhvi gümaasiumi “Top Gear” start antakse kolmapäeval, 16. märtsil, kell 12:45 gümnaasiumi eest, mil 45-minutilise edumaaga saavad alustada jooksu bussijaama suunal tütarlapsed bussitiimist. 13:25 stardivad kaks teist võistkonda Jõhvi raudteejaama, kus tütarlapsed rongile ja noormehed autosse istuvad.

Seda, kes võistluse võidab, ei soovi idee algatajad ennustada. Võidab sport ja suure tõenäosusega ka keskkond, sest kui rongisõit on ajavõit ja bussisõit kuulutatud värskete uuringute põhjal teatud aspektides isegi keskkonnasäästlikumaks kui rongiga liikumine; siis neljakesi (võistlejad pluss kohtunik) Porschega Tallinna sõit on kahtlemata säästlikum kui suure luksusautoga üksinda kulgemine.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Hoiame oma lugejaid-vaatajaid toimuvaga kursis ning oleme kolmapäeval ise ka võistlusega kaasas. Meie toimetaja Ylle Rajasaar on andnud nõusoleku olla kohtuniku rollis… kus mujal kui autotiimi valvamas, et liiklusmärgid ja kiiruspiirangud ikka täht-tähelt loetud saaks ja mäng oleks aus!

Meedia: Porsche, Ylle Rajasaar

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.