blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com

Otsast peale! Suursaartele hakatakse uuesti lennuteenuse osutajat otsima1 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Maanteeamet kuulutas Saaremaa ja Hiiumaa lennuliinide hanke kehtetuks ning alustab uuel nädalal suursaartele vedaja leidmisega otsast peale. Hanke üks eesmärke on leida liine teenindama võimalikult keskkonnasäästlikud lennukid.

Maanteeamet kuulutas kehtetuks hanke „Tallinn-Kuressaare-Tallinn ja Tallinn–Kärdla–Tallinn lennuliinil avaliku liiniveo teostamine ning teenindamine“. Uus hange kuulutatakse välja järgmisel nädalal.

Maanteeamet, Majandus – ja Kommunikatsiooniministeerium ning Lennuamet soovisid, et hanke võitja kasutaks suursaartele lendamiseks võimalikult keskkonnasäästlikke lennumasinaid. Seetõttu taheti hankega hinnata CO2 emissiooni.

Hankemenetluse käigus selgus, et kõikide lennukite mootoritüüpide (turbopropeller-mootor) kohta ei ole võimalik saada tõendatud andmeid CO2 emissiooni suuruse kohta.

„Me ei soovinud välistada teenuse osutamist lennukitega, millel on turbopropeller-mootorid. See asjaolu tekitanuks hankes ebaefektiivse konkurentsi ja pakkujate ebavõrdse kohtlemise. Sellise olukorra välistamiseks oli meie ainus võimalus hankemenetlus kehtetuks tunnistada,“ selgitas Andry Palu, Maanteeameti riigihangete talituse juhataja.

Uus hange kuulutatakse välja järgmisel nädalal. Ka uue hanke järgi peavad lennukid olema liinil alates 01.06.2019. Seega reisijate jaoks sellest midagi ei muutu. Endiselt on peamised tingimused lennufirmadele järgmised:

pakkuja peab vastama lennuettevõtja nõuetele ning omama lendamiseks kõiki vajalikke sertifikaate ja lube;
pakkujal peab olema võimalus kasutada varulennukit, kui põhilennuk mingil põhjusel ei saa lennata.

Augustis esitasid oma soovi asuda suursaartele reisijaid vedama neli pakkujat. Dokumendid võtsid välja AS Airest, Nordica ehk AS Nordic Aviation Group, Nordica ja Poola LOT-i kaasosalusega Regional Jet OÜ, Leedu Transaviabaltika ning kaubalennufirma NyxAir OÜ. Taotlusi esitati kokku neli.

Riiklik lennufirma Nordica on varasemalt teada andnud, et soovib konkureerida suursaarte lennuliinide hankel kuna sel on olemas sobiv lennukitüüp, kahemootoriline turboprop ATR72.

Allikas: Maanteeamet. Kaanepilt: Jüri Norkroos

Jaga

AVALDA ARVAMUST!

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com