Oli sul meeles liikluskindlustus sõlmida? Sundkindlustus on kallis ja mõttetu

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Möödunud aastal unustas õigeaekselt liikluskindlustuse sõlmimata 60 800 autoomanikku. Seda oli 8000 võrra rohkem tunamullusest. Liikluskindlustuse Fond tuletab meelde, et automaatne ehk sundkindlustus on tavalisest kallim ja toob õnnetuse korral kaasa kopsaka omavastutuse nõude.

Eesti Liikluskindlustuse Fond (LKF) saatis eelmisel aastal  automaatse liikluskindlustuse vältimiseks 60 800 meeldetuletust, mida oli 8000 võrra rohkem kui 2017. aastal.

2018. aasta lõpus oli 13 293 automaatse liikluskindlustusega sõidukit või nende haagist. LKF väljastas mullu 25 600 makseteatist kindlustusmakse tasumiseks.

Automaatne liikluskindlustus on kindlustamata sõiduki sundkindlustus, mis tekib kindlustuslepingu sõlmimise kohustuse täitmata jätmisel.

Liikluskindlustuse fondi juhatuse liikme Lauri Potsepa sõnul on meeldetuletuste arv peamiselt kasvanud inimeste teadmatuse ja unustamise tõttu.

„Vaatamata sellele, et automaatse liikluskindlustuse süsteem töötab juba neli aastat, jääb kindlustuslepingu sõlmimise kohustus paljudel täitmata. Kui LKF-i meeldetuletusele ei reageerita ja liikluskindlustuse lepingut ei sõlmita, siis tuleb kindlustuskohustusega isikul tasuda automaatse liikluskindlustuse makse,“ ütles Potsepp.

Automaatset liikluskindlustust maksab vältida, sest see on tavalisest palju kallim. Sundkindlustus  toob lisakulu kaasa ka sõidukiga kahju põhjustamisel:  teistele tekitatud kahju hüvitab liikluskindlustuse fond, kuid õnnetuse põhjustajal tuleb kanda 640-eurone omavastutus.

SEADUS ÜTLEB…

Igal liiklusregistris registreeritud mootorsõidukil või selle haagisel peab olema kehtiv liikluskindlustuse leping. Kindlustuslepingu sõlmimise eest vastutab sõiduki vastutav kasutaja liiklusregistri andmetel või sõiduki omanikuna liiklusregistrisse kantud isik.

Erandina ei pea sõidukil olema liikluskindlustust aasta jooksul pärast viimase lepingu lõppemist, kui sõidukit ei kasutata ega hoita nii, et sellega saaks põhjustada liikluskindlustuse juhtumi.

KONTROLLI KINDLUSTUSE OLEMASOLU
  1. Igaüks saab LKF-i päringu abil otsida enda lepinguta sõidukeid eesti.ee portaalis.

  2. Liikluskindlustuse kehtivust saab kontrollida LKF-i veebilehel.

  3. Liikluskindlustuse hindu on võimalik võrrelda kalkulaatoris.

Allikas: LKF. Kaanepilt: Ylle Tampere

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.