Selgus Baltikumi parim Toyota autotehnik

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolis toimus reedel, 27. mail Toyota Skills Grand Prix 2016, mille käigus selgitati välja Baltikumi parim Toyota autotehnik. Tiitli pälvis Aivis Vietnieks Lätist.

“Juba 13. korda toimuv võistlus sai ellu kutsutud sooviga tähtsustada ja tunnustada autotehnikute eriala,” lausus Toyota Baltic AS-i müügijärgse teeninduse juht Marek Maide pärast võitja väljakuulutamist.

Maide sõnul tõuseb võistlusel osalejate tase iga aastaga. “Osalejate vilumus ja kõrge tase annab tunnistust sellest, et 21. sajandi autotehnik pole enam õlises garaažis toimetav määrdunud tunkedes meesterahvas, nagu paljud meist vaimusilmas ette kujutavad, vaid kompetentne spetsialist, kelle töökvaliteet vastab tööstuse poolt kehtestatud rangetele nõudmistele.”

Võitjaks osutus sel korral Aivis Vietnieks Lätist, kes töötab Riias, Wess Motorsis. Parimaks eestlaseks osutus võistluses German Iljin Mustakivi Autost, kes pälvis kolmanda koha.

IMG_00252

Autotehnikutel tuli võistlusel läbida neli erinevat osa: teooria, diagnostika, hooldus ja remont. Osalejad pidid vastama 40 teooriaküsimusele, oskama autos leida selliseid probleeme nagu kulunud piduriklotsid, läbipõlenud salongipirn jms. Lisaks oli tehnikute ülesandeks sooritada vigadeta autohooldus ja hinnata mootoriketi seisukorda. Võistlusel osalesid professionaalsed Toyota tehnikud kõigist Balti riikidest.

Samal ajal selgitati välja ka Mehaanikakooli parimatest parimad noored autotehnikud, kes saavad võimaluse esindada oma kooli juuni alguses Vana-Vigalas toimuval kutsekoolide võistlusel. Tallinna Lasnamäe Mehaanikakooli autoerialade juht Ene Pukk peab võistlust mehaanikakooli õpilaste jaoks motiveerivaks ja usub, et sellised üritused aitavad autotehniku eriala noorte seas populariseerida. “See, et meie kooli õpilased saavad võistelda koos Baltikumi parimate autotehnikutega, on nende jaoks kindlasti suureks innustuseks ja annab neile selge eesmärgi, mille poole püüelda,” lisas Pukk.

ACCELERISTA KOMM Nagu oleme korduvalt rõhutanud, on eluterve konkurents äärmiselt tervitatav igal alal, ning mis oleks veel ehedam sellise konkurentsi väljendus, kui autotootja poolt korraldatud kutseoskuste võistlus?

Lisaks läbi väikese huumoriprisma – äärmiselt töökindla margina tuntud Toyota hoolitseb sel moel ilmselt ka selle eest, et puhtalt tavakasutuses olevate Toyotadega tegeledes mehaanikud päris katkiste autode parandamist ära ei unustaks.

Allikas ja fotod: Toyota

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.