Reede, 2. juuni 2023
Transaviabaltika vaatas otsa möödunud lennuaastale, ja luges kokku Saaremaa ja Hiiumaa liinidel reisijad. Ühtlasi vaadati Transaviabaltika 19-kohalise lennuki lendude täitumuse protsendi. Nagu arvata, oli 2017. aasta detsember hea kuu.

“Vaadates lõppenud aasta detsembrit, on näha, et võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kasvas reisijate arv Kuressaare suunal 200 reisija ja Kärdla suunal 63 reisija võrra,“ ütles Transaviabaltika esindaja Rene Must reisijate arvu iseloomustades.

Enim muret on lennuettevõttele valmistanud Tallinn-Kärdla-Tallinn lennusuund, kuna Kärdla lennuväljal puudub lennuki maandumist toetav täppismaandumise seade, mistõttu on lennuväli väga ilmastikutundlik. Rene Must tõdes, et detsembris tuli ilmastikust tingitud Kärdla lendude ärajäämisi ette kahel korral.

“Kokkuvõttes läks meil lennuaasta kenasti ja aasta lõpus, jõulueelsel perioodil testisime liinilende ka suurema lennukiga, et saaks paremini mõista kaasnevaid kulusid. Reisijate arvus neil päevil, mil lendasime 46 reisijakohalise lennukiga, kasvu ei tulnud. Täitumus oli tavapärane, mis 19-kohalisel lennukilgi,” rääkis Must.

Must viitas siinkohal, et Transaviabaltika sai testperioodil kinnitust tõdemusele, et suurem lennuk toob endaga kõrgemad kulud nii tellijale kui teenindajale ja ka hoopis teised nõuded.

“Kuluefektiivsem lähenemine on olemasolev 19-kohaline lennuk vajadusel tihemini lendama panna, kogu aasta lõikes ei oleks suurem lennuk majanduslikult otstarbekas,” lausus Rene Must. Tema sõnul ei ole lennuki suurus ainus kvaliteedinäitaja. Loeb lennugraafiku tihedus ja ühenduse stabiilsus.

TRANSAVIABALTIKA 2017. AASTA NUMBRITES

2017. aasta detsembris teenindas Transaviabaltika Tallinn-Kuressaare-Tallinn suunal 50 lendu. Reisijaid lendas 1272 ja lennuki keskmine täitumus oli 67 protsenti.

2017 detsembris teenindas Transaviabaltika Tallinn – Kärdla – Tallinn suunal 50 lendu, planeeritud oli 52. Reisijaid lendas Kärdla suunal 681 ning lennuki keskmiseks täitumuseks saavutati teenindatud lendudega 36 protsenti.

2017 aastal lendas Tallinn-Kuressaare-Tallinn suunal kokku 15958 reisijat, mis teeb ühe kuu keskmiseks reisijate arvuks 1330 ja 19 reisijakohaga lennuki aasta keskmiseks täitumuse protsendiks 67.

Tallinn-Kärdla-Tallinn suunal oli reisijaid kokku 8566, mis teeb ühe kuu keskmiseks reisijate arvuks 714 ja 19 reisijakohaga lennuki aasta keskmiseks täitumuseks 37 protsenti.

TRANSAVIABALTIKA SOODSAIM PAKKUJA

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi hankel Saaremaa ja Hiiumaa lennuühenduse pidamiseks tegi kolmest pakkujast parima pakkumise Leedu ettevõte Transaviabaltika. Leping pakkumuse võitnud ettevõttega kestab kuni 31. maini 2019.

Transaviabaltika lennuliinide projektinimetus Eestis on Saartelennuliinid, mis teenindab lende Kuressaarde ning Kärdlasse. Nädalas lennatakse 12 korda nii Tallinn – Kuressaare – Tallinn liinil kui ka Tallinn – Kärdla – Tallinn liinil.

Kaanepilt ja. allikas: Transaviabaltika

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.