Reede, 22. september 2023
Eesti elektrivõrgu ettevõtte Elering ja Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus said kätte 52 uut sõidukit keerulistes oludes liikumiseks. Hea maastikuvõimekusega maasturid ja ümberehitusvõimalusi pakkuvad bussid on olnud nõutud tööautodeks nii tänavu talvel kui tulevasel kevadtööde hooajal.

Nii Eleringi kui Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse autopargi uuenduse eesmärk oli leida maastikuvõimekad ja töökindlad masinad, mistõttu osutusid ettevõtete valikuks Amserv Auto poolt pakutud Toyota Hiluxi maasturid ja Proace Verso kaubikbussid. Sõidukite valikul sai määravaks asjaolu, et elektriliinid ja riigikaitserajatised paiknevad sageli raskesti ligipääsetavates kohtades, kus liiklemisvõimekus peab olema tagatud aastaajast olenemata.

Amserv Auto juhatuse liikme ja Toyota brändijuhi Margus Nõmmiku sõnul on kõnealuste autode suureks eeliseks nii Hiluxi uus võimsam ja säästlikum mootor ja 3,5-tonnine veovõime kui ka läbimõeldud funktsionaalsus ja ümberehitamise võimalus, mis aitab vajalikke töid efektiivsemalt teostada.

“Keeruliste maastikutingimuste korral on tihti probleemiks see, kuidas viia kohale vajalikud tööriistad ja pääseda objektile võimalikult lähedale ka siis, kui selleks pole rajatud teid või need on hooldamata. Nii Toyota maasturite kui kaubikute puhul on võimalik paigaldada sõidukisse tööriistade hoiustamiseks erinevad sahtlid ja lahtrid ning kuna tööde tegemine peab olema võimalik ka pimedal ajal, siis lisada erinevaid töö- ja signaaltulede lahendusi,” tõi Nõmmik näiteid ning lisas, et ettevõtetele vajalikud lahendused aitasid Amservis leida ja välja töötada spetsiaalselt ümberehitustele spetsialiseerunud Toyota Professionali spetsialistid.

Koroonaaeg on toonud tööautode ümberehitusse uued suunad

Kui lumekoristusseadmete lisamine suurematele sõiduautodele on juba üsna tuntud lahendus, siis koroonapandeemiast tulenevalt on Amserv hakanud Nõmmiku sõnul paigaldama Toyota lisaseadmetena kaubikbussidesse ka desinfitseerimise- ja pesulahendusi, näiteks bussiootepaviljonide, pargipinkide ja teede puhastamiseks algaval kevadhooajal. Möödunud talv ja ootamatud lumekogused tõid aga mitmeid tellimusi maasturitele lumesahkade ja puisturite lisamiseks, et nende abil teid hooldada.

Lisaks on koroonaviiruse levik kasvatanud hüppeliselt eriotstarbelise transpordi kasutamise vajadust. Näiteks eakatel on tekkinud suurem vajadus leida liikumiseks sõidukeid. “Kuigi invasõidukid olid vajalikud ka enne pandeemiaaega, said need viiruse levikuga eriliselt oluliseks ja seetõttu oleme paigaldanud vastava invavarustuse juba mitmetesse erinevatesse kaubikutesse,“ rääkis Nõmmik.

“Üldjuhul on ümberehituse võimalused piiramatud ja oleme leidnud lahendusi igasugustele väljakutsetele,” märkis Nõmmik. Samas pani ta kõigile südamele, et kaubikute ja tööautode ümberehitamine omal käel võib teadmiste nappusel osutuda aeganõudvaks ja problemaatiliseks, mistõttu soovitab ta konsulteerida Amservi professionaalidega, juhul kui tööauto vajaks sisseehitatud lahendusega varustust.

Fotod: Amserv Auto

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.