blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com
rarefilm.net

Nordica tütarfirma Regional Jet alustas Rootsi siseliinil lendudega2 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Nordica tütarettevõte Regional Jet tegi pühapäeval, 16. septembril avalennu liinil Stockholm–Arvidsjaur–Gällivare. See on Rootsi omavalitsuste tellitud riigisisene lennuliin, mille hankelepingu Nordica koos tütarettevõttega augusti keskpaigas võitis.

Nordica reaktiivlennuk CRJ900 lendab Stockholmist Gällivaresse vahemaandumisega Arvidsjauris järgmiselt: esmaspäevast reedeni kaks korda päevas väljumisega kell 9.15 ja kell 19.15 ning pühapäeviti kord päevas väljumisajaga kell 20.30.

Tagasi Stockholmi väljuvad lennud Gällivarest vahemaandumisega Arvidsjauris järgmiselt: esmaspäevast reedeni kaks korda päevas väljumisega kell 6 hommikul ja kell 15 pealelõunal; pühapäeviti väljub lend suunal Arvidsjaur–Stockholm kell 15. Laupäeviti lende ei toimu.

“Tegemist on Rootsi siseliiniga, mis tellitud ja subsideeritud Rootsi liiklusameti poolt. Seega tingimused olid suuresti tellija teha,” selgitab Toomas Uibo, Nordica turundus- ja kommunikatsioonijuht. “Kohalikud inimesed on äärmiselt õnnelikud, et sellele liinile tuli Nordica suhteliselt uus reaktiivlennuk.”

Eelmine vedaja opereeris seda liini pea kaks korda aeglasemate, ligi kolmekümneaastaste ja üsna lärmakate British Aerospace ATP turbopropeller masinatega.

“Lennates koos reisijatega Gällivarest Stockholmi tõdesid rootslased, et CRJ on uskumatult vaikne, ja puhas rõõm on oma naabriga normaalse hääletugevusega rääkida. Eesti lennufirma on Rootsi saamide ja teiste sealsete alade elanike lennureisi kvaliteedi täiesti uuele tasemele tõstnud,” rõõmustas Uibo.

Tema sõnul on Eesti lennuettevõtte üks olulisi ärisuundi olnud eksporditeenuste pakkumine välisriikides:  „Eesti-suuruses riigis peab iga siin paikneva lennuettevõtte koduturg olema vähemalt terve Euroopa. Kui veel 15 aastat tagasi sai lennundust arendada Eesti-keskselt, siis tänapäeval on see tunduvalt keerulisem ja üks hea lahendus on eksportida oma teenuseid välisriikidesse. Eile avatud liin Rootsis on selle ärisuuna elluviimise hea näide,“ lausus Uibo.

Uibo lisas, et nüüd saavad eestlased lennata mugavalt oma lennufirmaga Rootsi suusakuurortitesse, kus talviti on alati lumi ja ilusad suusarajad nii murdmaa- kui ka mäesuusaharrastajatele.

Gällivare suusakeskuses Dundret on korraldatud maailmakarikavõistlusi ning see on lemmiktreeningpaik paljude riikide suusakoondistele. Eile avatud Rootsi siseliini hankeleping kehtib 2019. aasta oktoobrini.

Allikas: Nordica. Kaanepilt: Ylle Tampere

Jaga

AVALDA ARVAMUST!

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

blog.aidol.asia youngteens.net a-coon.com