Prisma jõulukampaania “Jälle raamat?” on saanud avalikkuse negatiivse vastukaja. Vastuseks suurpoe küsitavale soovitusele kinkida pühadeks muud kui raamat, sokid või küünal, on Facebookis algatatud kampaania “Jälle raamat“. Reigo Rahumäe, ettevõtte turundusjuht, leiab küsimustele vastates, et kuna asjast räägitakse, võib kampaania kordaläinuks lugeda.

Tänavapildis, trükimeedias ja ühismeedias hakkavad tänasest silma reklaamid, kus mossis lapsed ja mees vaatavad oma kujuteldavat kingipakki ja küsivad pettunud ilmel: “Jälle raamat?”, “Jälle sokid?”, jms. Reklaami juures on Prisma soovitus loobuda igavatest kinkidest ja valida suurpoest midagi, mis kingisaajat rohkem rõõmustab.

Mõnigi mees on end hüüatuse “Jälle sokid?” peale solvatuna tundnud, sest selle hooaja trend on värvilised sokid ning miks mitte Jõuluvanalt neid kingikotti nõutada? Või mis on halba küünlas? Või milleks halvustada inimeste lugemishuvi? Pühade eel jõuavad raamatulettidele mitmed lugemist väärt teosed, mida tahaks ise lugeda ja kingiks teistelegi.

MEIE KUUS LIHTSAT KÜSIMUST

1. Kellelt pärineb tänavune kampaaniaidee “Jälle sokid/raamat” ?
2. Kes teostas kampaania?
3. Miks ei ole soovitav kinkida jälle sokke, raamatut, küünalt?
4. Millised on siis Prisma paremad kingiideed tänavusteks jõuludeks?
5. Kuidas kavatsete reageerida sotsiaalmeedias tõusnud pahameelele teie “Jälle raamat” kampaaniale ning üleskutsele, Prismat vältida?
6. Kas teid ennast kutsuks ostma Prismasse, kui kampaaniapiltidel on tusased ja kõverdunud näod?

JA VASTAJA…VALIB ISE, MILLELE VASTAB

Prisma Peremaketi turundusjuht Reigo Rahumäe annab vastuseid üsna rahulolevalt ning meie küsimusi üsnagi tähelepanuta jättes, see-eest aga Prisma kampaaniat kõvasti kiites. Eks ole see nüüdseks pälvinud piisavalt tähelepanu! Vastutasuks lubame, et me ei muuda härra vastuste kirjapilti. Et oleks näha, inimene on palju… lugenud.

1.-2. Kellelt pärineb kampaaniaidee? Kes teostas?

Jõulukampaania on väljatöötatud koos reklaamiagentuur Imaginega, kes ka selle kampaania teostas. Prisma jõulukampaania eesmärk on pöörata tähelepanu sellele, et meie kauplustest saab häid kingiideid, millega oma lähedasi üllatada – valida saab lausa 60 000 toote vahel.

3. Miks pole soovitav kinkida raamatut/sokke/küünalt?

Kui läbimõeldud kingi tegemisel osutub valituks hea raamat või vahvad sokid, mis saajale rõõmu pakuvad, on see ainult positiivne.

Lisaks tasuks mainimist, et toetamaks kingiklišee ideed pakub Prismas sel aastal uuendusena ka 90 päevast kingigarantiid. Ehk kui jõuluvana toodud kink millegipärast ei sobi, saab selle koos kviitungiga Prismasse tagasi tuua ja samaväärse kauba vastu väljavahetada.

5. Kuidas reageerite vastukajale?

Soovitaksin suhtuda kampaaniasse huumoriga ja mõnusa eneseirooniaga. Ilmselgelt on iga reklaami eesmärgiks tähelepanu tõmmata ja meediamürast silma paista. Hea kampaania puhul tõstatub ka arutelu käsitletud teema osas.

Nagu näha, siis see kampaania oma eesmärgi täitnud – tõmmanud tähelepanu ja pannud inimesed arutlema, milliseid kingitusi sel aastal oma lähedastele teha. Ja otseloomulikult soovime kõikidele originaalseid ja üllatavaid kingiideid!

4. ja 6. küsimus jäid vastuseta. Või peaaegu. Prismal probsi pole, kes tahab, võib osta raamatu või sokid. Teised aga, kes naljast aru said, ostku midagi muud. Valikus on lausa 60 000 asja.

ISE KÜSIN, ISE VASTAN

Leiame meie kirjakastist ka ühe küsimuse, mida me väga ei küsinud, aga millele on vastuse andnud Imagine loovjuht Sven Luka. Ehk siis – kuidas sündis idee selline reklaam teha?

Idee sündis meeskonna enda isiklikust kogemusest, kus arutelu käigus kerkisid esile jõulukingitused, mida on kõik meeskonna liikmed ise korduvalt kingituseks saanud.

Sealt kasvas idee edasi kingiklišeedele ja soovile anda inimestele vihjeid, et sel aastal võiks jõulukuuse alla otsida ka midagi muud kui nö traditsioonilisi kinke. Kampaania sõnumiks valisime neli erinevat kingkikližeed Jälle küünal? Jälle sokid? Jälle tass? Jälle raamat?.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Prisma kampaania on hea näide muutuvast maailmast. Raamat tundub mingi vana aja asjana, mille lugemine on… noh… nöördide värk. Natuke on kahju kampaaniategijaist, et neil nii nadi idee tuli.

Samas – jah, kõik räägivad. Teeme nüüd nii, et las gurud kordavad “any publicity is good publicity“, aga me ei usu neid seekord vaid ostame oma kingid kohast, kus ei öelda ette, mis on hea, mis mitte, ja mida tuleks naljaga võtta. Jälle raamat! on üks äraütlemata tore algatus kõigile lugemist hindavatele inimestele.

Ühe küsimuse tahaks küsida veel – mida vastab turundusjuht kümnetele kirjastustele, kes heas usus enne pühi Prismasse oma raamatuid müüki annavad? Või kas Prisma turundusjuht ei pelga, et kirjastused edaspidi suurkauplust ignoreerivad piltliku “mul üks juba on, rohkem pole vaja” – suhtumise eest?

Ja miks Accelerista, üks sõltumatu tehnikaportaal üldse asja teemaks võttis? Sest vaadake – raamat on inimese parim sõber maailma mõtestamisel. Kui funktsionaalne lugemisoskus ja võime, luua seoseid kaob, ei aita ka robotautod. Teadus asendub uhhuu-ga ning elu läheb väga kehvaks, raamat selle peale!

Pildid: Facebook, Prisma

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.