Tubli politseikoer Sharky võttis Ämaris noakangelase rajalt maha

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Põhja Prefektuuri parim patrullkoer Sharky tabas ning võttis 26. jaanuaril rajalt maha 17- aastase noakangelase, kes samal õhtul Ämaris korduvalt 29-aastast meest pussitas.

Belgia lambakoer Sharky teenis vaid loetud päevad tagasi suure tunnustuse ning tunnistati PPA parimaks töötajaks neljajalgsete patrullide seas. Pühapäeva, 26. jaanuari õhtul oli Sharkyl käpad jälle tööd täis.

Kella 22.25 paiku teatati Häirekeskusele, et Ämari alevikus on pussitatud korduvalt 29-aastast meest. Koerajuht Julia Eesalu juhtimisel tabas politseikoer Sharky sündmuskohalt põgenenud 17-aastase kahtlustatava ja leidis noa, mida pussitamisel kasutati.

Juhtivkoerajuht Erkki Aivola sõnul edastati väljakutse piirkonnas töötanud patrullidele ja sündmuskohale suundus ka koerapatrull. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse. Kahtlustatav põgenes sündmuskohalt enne politsei saabumist.

Koerajuhid märkasid kirjeldatud noormeest Ämaris Lennu tänaval ühe maja nurgal, politseiautot märgates lasi mees aga jalga. Jäljeajamiseks võeti appi patrullkoer Sharky, kes liikus järgnevad 15 minutit noormehe jälgedel.

„Sharky juhatas politseinikud tagasi ühe maja juurde samal tänaval, kus põgenenud noormees viibis ning talle anti käsklus seisma jääda,“ kirjeldas koerajuht Aivola sündmusi.

Kuna noormees oli eelnevalt teist inimest rünnanud, oli alust arvata, et ta võib olla ohtlik ka kõrvalistele inimestele, sh politseinikele.

„Nooruk ei peatunud ka hoiatusele koera kasutamise kohta,“ kirjeldas Erkki Aivola sündmusi. Sharkyle anti käsklus kahtlustatav kinni pidada. Kiirabi osutas kinnipeetule kohapeal esmaabi.

Pärast kinnipidamist avaldas noakangelane, et oli ründamiseks kasutatud terariista samal tänaval ära visanud. Koos teenistuskoeraga suunduti väidetavale aadressile asitõendit otsima. Sharky leidis noa maja lähedalt muru seest.

Politseinikud pidasid noormehe kahtlustatavana kinni ning algatati kriminaalmenetlus karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb raske tervisekahjustuse tekitamist (KarS § 118).

Noormees on politseiga varasemalt korduvalt kokku puutunud ning ta on kahtlustatav mitmes kuriteos, sealhulgas ka vägivallakuritegudes.

Prokurör Marika Kreutzberg tõdes, et kahtlustatava varasem taust viitab, et vabaduses võib mees jätkata kuritegude toimepanemist ning hoolimata noorest east on vajalik tema vahistamine. Prokuratuur taotleb vahistamist homme, 28. jaanuaril.

Sharky, täisnimega Happy Hooligan Attila on 4-aastane Belgia lambakoer, kes valiti Põhja prefektuuri 2019. aasta parimaks patrullkoeraks.

Sharky ja koerajuht Julia Eesalu tegid eeskujulikku tööd möödunud suvel Telliskivi tänaval toimunud tulistamise sündmuskohal, kust terava ninaga koer leidis kaks kuulikesta.

Mullu septembrikuus leidis Sharky koostöös kriminaalpolitseiga suvila territooriumi ja selle lähiümbruse läbiotsimisel kõrge rohu seest musta prügikoti, milles oli suures koguses kanepit. Juunikuus aitas Sharky Maardu lähistel kinni pidada ohtliku mehe.

Allikas: PPA

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.