Laupäev, 1. aprill 2023
28. detsembril kutsub politsei kogu perega külastama Lõuna-Eesti politseimaju, et lähemalt tutvust teha politseitöö köögipoolega.

Lahtiste uste päeval on võimalik tutvuda politseinike ja piirivalvurite töiste tegemiste ja töövahenditega. kurjategijate jälgi aitavad leida kriminalistid, töistest seikadest räägivad liiklus- ja patrullpolitseinikud. Selgub, mis on „siil“ või „stalker“.

Ka saab uurida politsei operatiivsõidukite masinaparki mootorrattast konvoibussini ning oma kuulekust näitavad politsei- ja piirivalveameti neljajalgsed teenistujad, politsekoerad.

Lahtiste uste päeva juhivad politseimajades kogenud ametnikud, kes jagavad töös ette tulnud seiku, annavad ohutusalast nõu ning vastavad küllatulnute küsimustele.

Lõuna prefekt Vallo Koppel märkis, et lahtiste uste päev on hea võimalus kiigata pühade ajal lähemalt politseitöö köögipoolele.

„Kui kõrvale jätta patrulliv politseinik või piirivalvur ning teeninduses dokumente väljastav klienditeenindaja, jääb suurem osa korrakaitsjate tegevusest, töövahenditest ja -võtetest tavainimese jaoks varjatuks. Lahtiste uste päevale on oodatud kõik huvilised seda saladuseloori meie tavatöö ümbert avama,“ ütles prefekt.

Aastatega populaarsust kogunud lahtiste uste päev sai alguse mõttest tuua pühade ajal PPA töised tegemised meie inimestele veelgi lähemale.

Lõuna prefektuuri lahtiste uste päev 28. detsembril:

Tartu politseimajas vahemikus kell 11.00-13.00
(sissepääs sisehoovi Riia 132 tänava poolsest väravast)
Viljandi politseimajas kell 10.00-11.00 (Pargi 1, Viljandi)
Jõgeva politseimajas kell 11.00-12.00 (Suur 1, Jõgeva)
Põlva politseimajas kell 11.00-12.00 (Võru 12, Põlva)
Valga politseimajas kell 11.00-12.00 (Puiestee 4, Valga)
Võru politseimajas kell 11.00-12.00 (Räpina mnt 20a, Võru)

Allikas ja kaanepilt: PPA

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.