Laupäev, detsember 3
Pärnu jaoskonna politseinikud alustavad mai lõpupäevil elektritõuksidega suvepealinnas patrullimist. Tõukse on kaks, nendega liigutakse peamiselt rannapiirkonnas, parkides ja jõe ääres. Tegu on pilootprojektiga, mis kui õnnestub, tulevikus ka laieneb.

Pärnu politseijaoskonda jõudsid sel nädalal 2 elektrilist tõukeratast, millega politseinikud hakkavad sellel suvel patrullima eeskätt parkides, kergliiklusteedel, rannapiirkonnas ja jõe ääres.

„Liigume tõukeratastega rahvarohkemates kohtades, kus saame olla inimestele lähemal ning vajadusel kiiresti appi minna,“ rääkis Pärnu politseijaoskonna patrullijuht Henry Murumaa.

Murumaa sõnul jätkatakse ka jalgsipatrulle, aga elektritõukside suurim plussi on, et nendega jõuab suhteliselt kiiresti ühest kohast teise

„Loomulikult patrullivad politseinikud ka jalgsi, kuid elektritõukeratass annabki võimaluse läbida lühema ajaga suuremaid alasid ja seeläbi inimeste jaoks veelgi rohkem olemas olla. Samuti võib tõukerattaga teatud juhtudel jõuda abivajajani kiiremini kui näiteks autoga,“ selgitas Murumaa.

Lääne prefekt Kaido Kõplase sõnul võib suvel Pärnus liikuma hakkavaid e- tõukerattaid võtta kui pilootprojekti, sest need on esimesed politseis ning teistes Eesti piirkondades neid veel näha ei saa.

„Proovime kahega, kuidas nn tõukerattapatrull töötab ja kui tõhus vahend see meie jaoks on. Eks tulevikus selgub, kas neid võib liikumas näha ka mujal kui Pärnus,“ sõnas Kõplas.

„Mina usun küll, et tõukerattad on korrakaitsjatele head abilised – oleme suvistel tänavatel nii veelgi rohkem nähtavad ja suurendame oma reageerimise paindlikkust,“ lisas prefekt.

Elektrilised tõukerattad jõudsid Pärnu politseijaoskonda esmaspäeval, sel nädalal käis testimine ja politseinike koolitamine. Tõukeratastel liikuvaid politseinikke võib Pärnus patrullimas näha juba 30. maist.

Fotol on Pärnu patrullpolitseinikud Veroonika Piirikuus ja Robert Tiisler.

Allikas: Pärnu politseijaoskond, PPA pressitalitus

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.