Valgas tõttab haigetele appi uus Opel Movano väikebussil põhinev kiirabiauto

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Valga Haigla AS-iga koostöös Valgamaal kiirabiteenust osutav Eesti kapitalil baseeruv ettevõte Eldred Medical OÜ sai aprilli lõpus uue Opel Movano baasil ehitatud kiirabiauto omanikuks. Auto ehitas ümber Altas, millel on erisõidukite valmistamisel suur kogemus.

Moodne kiirabiauto baseerub esiveolisel Movano L2H2 platvormil ning sõiduki jõuallikaks on ökonoomne Euro6 nõuetele vastav uue põlvkonna 125Kw/170Hj diiselmootor.

Kiirabitööks vajalik sisseseade ning erivarustus on hetkel saadaolevast kõige kaasaegsem, samuti on kasutatud materjalid ning tehnilised lahendused uudsed: Opel Movano põhjal ümber ehitatud kiirabiauto on tänu neile oluliselt kergem.

This slideshow requires JavaScript.

OPEL DOKTORWAGEN

Opel on eriotstarbelisi sõidukieid valmistanud rohkem kui sada aastat. 1909 sai Saksa autotootja kuulsaks mudeliga “Opel 4/8 hp”, mis ruttu “Doktorwageni” (arsti auto) hellitusnime sai. Auto tehnilised andmed: võimsus 8hj 1600 p/min, tippkiirus 50 km/h.

Opel Doktorwagen oli esimene laiemale tarbijaskonnale mõeldud auto. Tähelepanuväärne on, et Opel suutis valmistada auto, mis oli hinna poolest konkurentidest ligi kaks korda odavam (maksis 3950 Reichsmarka).

Opel Doktorwagen oli tuntud oma töökindluse ja vastupidavuse poolest ja eriti hinnatud just arstide seas, kes pidid tihtipeale liikuma ka teedeta maastikul, sest kõva kattega teed olid sel ajal veel haruldased.

opel movano doktorwagen

Tänasel päeval toodab Opel hulgaliselt erilahendustega sõidukeid nii politseile, kiirabile kui ka tuletõrjele. Baltikumis tervikuna on kasutusel 54 uut Opel Movano baasil ümberehitatud kiirabiautot.

Allikas ja meedia: tootja

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.